۱۴۰۲ چهارم اسفند - 07:49 ب.ظ

تاریخ تشیع پیکر علیرضا خورشیدفراعلام شد

تاریخ تشیع پیکر علیرضا خورشیدفراعلام شد

نوای فارس- مراسم تشیع پیکرعلیرضا خورشید فرمایستر گروه کنترباس ارکسترسمفونیک تهران روز شنبه 8 آذرماه ،ساعت 9 صبح  ازتالاروحدت با حضور مردم هنردوست ،هنرمندان عرصه موسیقی و جمعی ازمسئولین معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تا قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزارخواهد شد .

  علیرضا خورشید فردر در سال ۱۳۵۱ با درجه لیسانس در رشته کنترباس فارغ‏ التحصیل شد. وی در طى دوران تحصیل از وجود استادانى مثل نعمت ‏اله مجید، خواهر و برادران پورتراب، کنستاتین، نیکلا نیکولف، نیکلا پوپوف، بهره برد و همین استادان بودند که با مایه‏هاى غنى و پربار علم موسیقى موجب پیشرفت سربع و بزرگ وى در عالم هنرموسیقی گردید.وی درسال 1367 ازوزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درجه یک هنری را نیز دریافت نمود.
واز سال ۱۳۴۶ با ارکسترهاى رادیو، اعم از ارکستر بزرگ، ارکستر گل‏ها، ارکستر بزرگ دانشگاه تهران همکارى کرد و از سال ۱۳۴۸ وارد ارکستر سمفونیک تهران شد و با این ارکستر به همکارى ادامه داد در سال ۱۳۵۱ نیز به عنوان معاون گروه کنترباس و از اوایل سال ۱۳۵۷ به عنوان مایستر گروه کنترباس ارکستر سمفونیک تهران همکارى کرد.
وى از سال ۱۳۶۷ به‏عنوان استاد کنترباس در هنرستان های موسیقى ودانشگاه هنر ،علمی کاربردی مشغول تدریس و خدمات فرهنگى هنرى بود.

علیرضا خورشید فردرروز 5 آذر براثر عارضه قلبی دارفانی را وداع گفت .

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q