۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 09:14 ق.ظ

در نشست خبری بابک جهانخبش مطرح شد:نگاهم در آلبوم بر مبنای ماندگاری بود

نگاهم در آلبوم بر مبنای ماندگاری بود

نوای فارس-علی مجلسی: نشست مطبوعاتی بابک جهانبخش با حضوراین خواننده محبوب، محمدرضا خان‌زاده - تهیه‌کننده آلبوم -، مسعود همایونی، رضا تاج‌بخش، بابک ریاحی‌پور، یاشار خسروی و محسن شیرالی و همچنین جمعی از خبرنگاران برگزار شد.


در ابتدای این نشست بابک جهانبخش با بیان اینکه در کارنامه کاری‌ خود به این افتخار می کند که از کسی تقلید نکرده است، گفت: فکر می‌کنم تا کنون آهنگ‌های موفقی داشته‌ام. من هم می‌توانستم مثل خیلی‌ها محتاط عمل کنم، اما نگاهم در  آلبوم «برمدار بیقراری» بر مبنای ماندگاری بود. در این آلبوم کمتر از کارهای هاوس و ترانس استفاده کرده‌ام و بیشتر تمرکزم روی ریتم چهارچهارم بوده است

اوگفت: من جزو معدود خواننده‌هایی بودم که هر سال آلبوم منتشر کرده ام و در عین حال در تلاشم تا به مخطاب خود احترام بگذارم. خیلی از همکارانم در عرصه‌ موسیقی پاپ که در مارکت می‌خوانند کارهای معروف‌شان از موسیقی‌های یونانی یا ترکی کاور شده است. این در حالی است که مخاطب برای من مهم است و سعی می‌کنم فقط برداشتی از این موسیقی‌ها داشته باشم، نه این‌که آن‌ها را کپی کنم. از این‌که مردم در کنسرت‌ها با من هم‌خوانی می‌کنند، لذت می‌برم و فکرم می‌کنم در کارنامه‌ام آهنگ‌های هیت داشته‌ام.

خواننده «برمداربیقراری» همچنین گفت: : «حواست نیست»قطعه ای است که مسعود همایونی آن را تنظیم کرده وبه اعتقاد من یکی از موفق‌ترین کارهایم در این آلبوم است.  باورم نمی‌شود که همایونی با سبک راکی که دارد بتواند این‌گونه این کار را تنظیم کند اما این اتفاق افتاده است و این قطعه یکی از بهترین های آلبوم است.

وی با بیان این که قطعه‌ای را ازاو پیدا نمی شود که کاور شده باشد، افزود: من همیشه از زیر کپی‌ کردن در رفته‌ام. مطمئن باشید اگر تا به حال چنین اتفاقی افتاده بود، صدبار دستم رو شده بود. بالاخره هستند کسانی که ما را رصد می‌کنند. من مخالف صد درصد کپی‌کاری هستم و ترجیح می‌دهم امضای خودم را داشته باشم.


وی اظهار داشت که  بعد از آلبوم «زندگی من»  برای اولین‌بار خود در آن ترانه گفته و توانسته امضای مشخصی  را در کارش پیدا کند و ادامه داد:  این راه را در ادامه در «من و بارون» و ... نیز ادامه دادم. اگر در این روند با واکنش خاصی مواجه می‌شدم، فکر می‌کردم که راهم را اشتباه می‌روم؛ اما نگاه من به مخاطبم است و مسیرم را غلط نرفته‌ام

اوبا  تأکیدبر اینکه  باید به هر موسیقی‌ای فرصت شنیده شدن بدهیم، افزود:  یکی از افتخارات من این است که با این تعداد آهنگی که کار کرده‌ام، در هر سبکی اتفاقی ایجاد کرده‌ام. اما نگاه بازاری نداشته ام و احساس کردم امروز نقطه‌ای است که باید چیزی را به مخاطب بدهم و کارنامه‌ هنری خود را را پربارتر کنم. مثلا احسان خواجه‌امیری همیشه ترانه‌های مغزداری را انتخاب می‌کند و این باعث می‌شود سلیقه‌ مخاطب تغییر کند. من هم باید در کارم پیشرفت ایجاد کنم و بزرگتر شوم.

جهانبخش با اشاره به اینکه موسیقی‌ای که  کار می‌کند،موسیقی پاپ است  ادامه داد:  نگاه ما کاملا به مردم برمی‌گردد نه به منتقدان ! اگر من نتوانم مخاطب را راضی کنم نه می‌توانم کنسرت داشته باشم و نه این‌که به فعالیت‌هایم ادامه دهم.امروز متفاوت بودن، خیلی سخت ‌تر از 30 سال پیش است. سلیقه‌ شنیداری مردم امروز فرق کرده است. واقعیت چرا که  شرایط جامعه در کار هنرمند اثر می‌گذارد.

جهانبخش که اخیرا آلبوم «مدار بی‌قراری» را منتشر کرده است، صبح امروز (19 آذرماه) در سالن کنفرانس برج میلاد همراه با محمدرضا خان‌زاده - تهیه‌کننده آلبوم -، مسعود همایونی، رضا تاج‌بخش، بابک ریاحی‌پور، یاشار خسروی و محسن شیرالی  در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

عکسهای اختصاصی عکاس نوای فارس- علی مجلسی -از این نشست را می بینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q