۱۴۰۳ اول تير - 01:27 ب.ظ

گزارش نوای فارس از کنسرت بابک جهانبخش«منظومه احساس» بر فراز آسمان میلاد

«منظومه احساس» بر فراز آسمان میلاد
نوای فارس - سمانه سادات امینی: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران که روزهای پرکاری را سپری می کند، این بار میزبان بابک جهانبخش و هوادارانش بود.

شامگاه روز پنجشنبه، دوم دی ماه بابک جهانبخش در طی دو سانس به روی صحنه سالن میلاد رفت تا در اولین روز از کنسرت های زمستانی اش با هواداران خود تجدید دیدار کند. این کنسرت به همت موسسه فرهنگی هنری اکسیر نوین و به مدیریت محمدرضا خانزاده برگزار شد.

اجرا با تاخیر متداول نیم ساعته و با شمارش معکوس آغاز شد. اولین قطعه در سانس اول، قطعه پرانرژی «طهران» بود که در ابتدای اجرای آن جهانبخش به جمعیت حاضر در سالن خوش آمد گفت.

ساعاتی قبل از شروع کنسرت جدیدترین اثر بابک جهانبخش به نام «منظومه احساس» نیز منتشر شده بود که قول اولین اجرای این قطعه در ابتدای کنسرت، به هواداران داده شد این اثر با استقبال بسیاری از سوی مردم همراه بود. ترانه سرای این قطعه محسن شیرالی است و تنظیم آن را سعید شمس بر عهده داشته است.

در این کنسرت بیش از هفده قطعه اجرا شدند که به گفته خود بابک جهانبخش انتخاب آن ها از بین قطعاتش برای او و گروهش بسیار دشوار بوده است . در طول شب درخواست اجرای بسیاری از قطعات از سوی جمعیت حاضر به گوش می رسید که تقریبا بسیاری از آن ها اجرا شدند.

بابک جهانبخش در سانس اول کنسرتش میزبان هنرمندان عرصه سینما و موسیقی از جمله مجید مشیری، سارا منجزی، حامد همایون، محسن رجب پور، حمید رهنورد و سامان امامی بود.

اجرای پشت هم و بدون فاصله برخی از قطعات در این کنسرت از نکات حائز اهمیت بود.  قطعات «دریا» ، «همین یه بار» ، «منو نگاه کن» ، «یه ساعت فکر راحت» ، «شاید» ، «تورو دوست دارم» ، «ای دل» ، «اکسیژن» ، «روزهای ایری» ، «منظومه احساس» ، «منو بارون» ، «کوچه به کوچه» ، «چه حس خوبی» ، «برف» ، «پاییز» و «خاص» قطعاتی بودند که در سانس اول اجرا شدند.

تکنوازی پیانو توسط رضا تاج بخش و تار توسط بهنام حکیم و همچنین تکنوازی ویولن در ابتدای قطعاتی چون «برف» ، «پاییز» و «روزهای ابری» فضای کنسرت را دلنشین تر میکرد.

اسامی نوازندگان گروه بابک جهانبخش در این اجرا به ترتیب ؛ رضا تاج بخش(پیانو و کیبورد)، هادی جبلی(کلارینت)،  نیما حمیدی(درامز)، بابک ریاحی پور(گیتار بیس)، مسعود همایونی(گیتار الکتریک)، مهران فرشباف(پرکاشن)، انوشیروان تقوی، بهنام حکیم(تار و گیتار) و کسری خدیور(ویولن) بودند.

لازم به ذکر است که این کنسرت تمدید شده است و اجرای بعدی بابک جهانبخش و گروهش در تهران، در تاریخ نوزدهم دی ماه خواهد بود و علاقه مندان میتوانند از طریق سایت اکسیر نوین اقدام به تهیه بلیت نمایند.

عکس های سارا گران نظر از این کنسرت را در ادامه ببینید:
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q