۱۴۰۲ چهاردهم اسفند - 07:05 ب.ظ

رضا صادقی در دوسانس کنسرت زمستانی خود را برگزار کردمشکی پوشان یک صدا: «وایسا دنیا من می خوام پیاده شم...»

مشکی پوشان یک صدا: «وایسا دنیا من می خوام پیاده شم...»
نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: هشتم دی ماه رضا صادقی به همراه ارکستر خود روی صحنه میلاد نمایشگاه بین المللی تهران حاضر شد. کنسرت زمستانی رضا صادقی تحت امتیاز موسسه فرهنگی – هنری «آوای هنر» به مدیریت محمد جلیل پور، برگزار شد.

اولین چیزی که از دکور رنگی توجه مخاطبان را جلب می کرد، صندلی های رنگی معلق در فضا بود. سالن هنوز تاریک نشده بود که‌ کلیپی از قطعه «کلافه» پخش شد. سپس نوازندگان روی صحنه حاضر شدند. ملودی ابتدایی و نورپردازی اولین قطعه حاضران را به هیجان آورد. «کلافه» انتخابی مجدد برای شروع بود. رضا صادقی پس از احوال پرسی با طرفدارانش گفت: بنابر اتفاقات فنی کمی تاخیر داشتیم. اما امیدواریم از این پس همه برنامه ها به موقع شروع شود. تنظیم های متفاوتی خواهید شنید که نتیجه زحمت بهنام ابطحی است. او سپس از ناصر عبداللهی، بابک بیات، مرتضی پاشایی، حبیب محبیان نام برد و از جمعیت خواست برای ۲۰ ثانیه ایستاده آن ها تشویق کنند.

«داشتم فراموشت می کردم» دومین قطعه از لیست اجرای امشب بود. در میانه این قطعه گروه ساز های بادی به هنرنمایی پرداختند. صادقی از حاضران خواست تا با دست زدن های مرتب این قطعه را همراهی کنند.

همیشه کسانی هستند که‌ می آیند و در قلبت می نشینند اما ناگهانی می روند، تنها چیزی که در مرور خاطرات برای آدم می ماند یک چه کنم است. پس از این جملات قطعه «وقتی تو نیستی» به همه کسانی که هستند، تقدیم شد. «کلافه می کنه منو این کوچه های لعنتی وقتی تو نیستی/ تو که همه کسم بودی تکیه کنم جز تو به کی... » را در انتهای قطعه، سالن با رضا صادقی همراهی کرد.

پیانو نوازی شروع کننده ملودی قطعه «شب بارونی» بود. صدای همخوانی جمعیت در ترانه «شب بارونی» شنیده می شد. «میخوامت» با تشویق های مرتب حاضران همراه شد و این قطعه شاد فضای سالن را تغییر داد. صادقی از شهرش، بندر عباس، یاد کرد و سراغ قطعه «دانه دانه بارون» با حال و هوای جنوبی رفت. ارکستر مشکی پوشان بعد از قطعه «مشکی رنگ عشقه»٬ «حیف» را با تکنوازی ویولن آغاز کرد.

قطعه پر خاطره «وایسا دنیا» با صدای جمعیت طنین انداز شد. هواداران صادقی در  این قطعه محبوب برای لحظه ای خواننده مورد علاقه شان را تنها نگذاشتند. «کفش آهنی» بی فاصله از «وایسا دنیا» اجرا شد.

«عاشقتم» با هم خوانی پر شور حاضران و همراهی  نور گوشی ها،‌ آخرین قطعه ای بود نواخته شد.

«تنها»٬ «دوستت دارم خدا»٬ «شونه به شونه»٬ «بخند» و «ادعا» دیگر قطعاتی بودند که صادقی در این شب برای مخاطبانش خواند.

سعید صارمی (پرکاشن)، ارسطو میرزایی(پرکاشن)، فاضل پیش(گیتار الکتریک)، مجید ترکاشوند(ساکسوفون)، کامیار ماندگاریان، رضا آذر نژاد(ترومپت)، رامین براتی(ترومبون)، میلاد مصدق(گیتار الکتریک)، اشکان محمدیان(کیبورد)، بهروز دهقانی(گیتار باس)، مسعود نوروزی(ویولن)، پوریا پیرزاد (پیانو) به رهبری بهنام ابطحی نوازنده درامز، اعضای ارکستر رضا صادقی را تشکیل می دادند.

وحید تاج و لیلا مهاجرانی مهمانان اولین سانس این کنسرت بودند.

از حواشی این اجرا می توان به تنظیم نبودن صدای موسیقی در سالن که‌ گاهی گوش را آزار می داد و پله های خیسی که هنگام خروج باعث نارضایتی جمعیت شده بود، اشاره کرد.

عکس های علی مجلسی از این کنسرت را در ادامه ببینید:
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q