۱۳۹۷ سي خرداد - 04:02 ق.ظ

گزارش نوای فارس از کنسرت ارکستر چکاوک«درد عشق و انتظار» از «گلهای جاویدان» در تالار وحدت

«درد عشق و انتظار» از «گلهای جاویدان» در تالار وحدت
نوای فارس-حسین رجب نیا:  ارکستر چکاوک در دو شب متوالی 10 و 11 دی ماه اجرای "گلهای جاویدان" را در تالار وحدت به روی صحنه برد.

این ارکستر به نقل از سرپرست آن، رضا شایسته که نوازنده ویلن نیز می باشد، با هدف زنده نگاه داشتن مجموعه "گلها" اقدام به بازخوانی و تنظیم مجدد این قطعات نموده است و توانسته مخاطبان خاص خود را به خود اختصاص دهد. پس از انقلاب اسلامی، چکاوک با حدود 35 نوازنده سازهای قانون، تار، فلوت، کلارینت، تنبک، ویلن آلتو، ویلنسل، کنترباس، مایستر و ویلن به عنوان بزرگترین ارکستر خصوصی کشور،  تنها گروه ارکستری می باشد که در جهت حفظ آثار مجموعه گلهایی گام های مثبت و تاثیر گذاری برداشته است. علیرضا فریدون پور به عنوان خواننده در این اجرا با چکاوک همکاری می نماید و همچنین علیرضا دریایی تنظیم این اجرا را عهده دار می باشد.
 این کنسرت  در دو بخش اجرا شد که قطعات اجرا شده از میان کارهای هنرمندانی چون، همایون خرم، اسدالله ملک، پرویز یاحقی، عباس شاپوری، جمشید شیبانی، حسین علی ملاح و فضل الله توکل انتخاب شده بود. در بخش اول از این کنسرت که در مایه اصفهان بود 7 قطعه اجرا شد که از میان آنها می توان قطعاتی مثل «وای از این جدایی»، «خواب نوشین» و «شانه» را نام برد.

سپس گروه برای 10 دقیقه استراحت صحنه را ترک کردند که پس از این وقفه مجری این برنامه به روی صحنه آمد و به معرفی چهره های سرشناس هنری و ورزشی کشورمان که طی این دو شب میهمان ارکستر چکاوک بودند پرداخت.

 هنرمندانی مانند وارطان ساهاکیان، داود گنجه‌ای، محمد سریر، هنگامه اخوان، مهوش وقاری، فرحناز منافی‌ظاهر، مرجان گلچین، رضا رویگری، ناصر آقایی، شراره رخام و آتش تقی‌پور و از جامعه ورزشی محمدرضا طالقانی به تماشای این اجرا آمده بودند.

همچنین همسر زنده‌یاد اسدالله ملک نیز در سالن حضور داشت.

پس از آن گروه به اجرای بخش بعدی از این برنامه در غالب اجرای 8 قطعه پرداخت. در این بخش از اجرا که در مایه شور بود قطعات ماندگاری مثل «سیمین بری»، «درد عشق و انتظار» و «دل بیقرار» اجرا شد. لازم به ذکر است که در هر دو بخش از این اجرا قطعات بی کلام نیز تقدیم حضور مخاطبان شد. پس از اتمام آخرین قطعه، گروه به پیش روی مخاطبان آمد تا مقدم آنها را گرامی بدارد. دسته گل های زیادی به اعضای گروه تقدیم شد که به احترام حاضرین در سالن، گروه در محل خود یک بار دیگر مستقر شد و قطعه «شانه» را بار دیگر به دوست داران مجموعه «گلها» تقدیم کرد.

عکس های پدرام نظری از این کنسرت را در ادامه ببینید:
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q