۱۴۰۲ دوم اسفند - 07:39 ق.ظ

با حضور بهاره فیاضی و گوهرناز مسائلی در فرهنگسرای نیاوران؛دونوازی به یاد اساتید موسیقی...

دونوازی به یاد اساتید موسیقی...
نوای فارس - زینب مرتضایی فرد: بهاره فیاضی و گوهرناز مسائلی با یادی از استادان بزرگ موسیقی اجرای خود را روی صحنه بردند.

شب گذشته اجرای بداهه نوازی بهاره فیاضی و گوهرناز مسائلی در سئانس اول از ششمین شب جشنواره موسیقی فجر در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت. فیاضی نوازنده تار و سه تار بوده و مسائلی هم نوازنده تنبک و دایره. این دو هنرمند در اجرای بداهه شان که در سه بخش روی صحنه رفت، توانستند رضایت مخاطبان را جلب کنند. در بخش نخست فیاضی بهتکنوازی تار پرداخت و در دو بخش بعد مسائلی او را همراهی کرد. در یک بخش همراه با صدای تار او نوای تنبک مسائلی  شنیده شد و در بخش دیگر هم دایره.

این دو نوازنده در دستگاه های چهارگاه، شور و بیات اصفهان قطعاتی را نواختند. بخشی از آواز بیات اصفهان به اجرای قطعاتی در گوشه بیات شیراز با یادی از استاد بیگجه خانی و همراهی ساز دایره اجرا شد و در بخش چهارگاه هم که با ساز سه تار نواخته می شود، فیاضی سه تار به دست گرفت و با اجرای قطعه ای از استاد محمدرضا لطفی بر اساس چهار مضرابی از استاد ابوالحسن صبا یاد این استادان را گرامی داشت.

بهاره فیاضی از سن ۸ سالگی و با تشویق و همیاری پدر و مادر فراگیری ساز سه تار را آغاز کرده است. او  طى این سالها از محضر اساتیدى چون داریوش طلایی، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعارى و همچنین از محضر حسین علیزاده بهره بسیار برد و نیز مدتى زیر نظر محمدرضا درویشى تئورى موسیقى و سلفژ را فرا گرفت. فیاضی همچنین لیسانس موسیقى از دانشکده هنرهاى زیبا دانشگاه تهران است و در چند دوره  جشنواره موسیقى عنوان بهترین نوازنده تار را از آن خود کرده است.

گوهرناز مسائلی هم فارغ التحصیل موسیقی از دانشکده هنر و معماری بوده و نواختن تنبک را نزد استادان بزرگ این عوصه آموخته است. در نواختن دف شاگرد بیژن کامکار بوده و نواختن نقاره را هم نزد وحید اسدالهی آموخته است. این نوازنده جوان با گروه بانوان شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی هم همکاری داشته است.

عکس های کیارش مسیبی از این کنسرت را در ادامه ببینید:
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q