۱۴۰۳ اول تير - 02:55 ب.ظ

طنین سمفونی پنج بتهوون و کاپریس ایتالیایی چایکوفسکی در تالار وحدت؛آخرین اجرای تالار وحدت به آتش نشانان فداکار حادثه پلاسکو تقدیم شد

آخرین اجرای تالار وحدت به آتش نشانان فداکار حادثه پلاسکو تقدیم شد
نوای فارس: اجراهای جشنواره موسیقی فجر با کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فستیوال پوچینی در تالار وحدت به پایان رسید.

به گزارش نوای فارس به نقل از ستاد خبری سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر، با برگزاری کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فستیوال پوچینی با رهبری شهرداد روحانی در هفتمین روز جشنواره اجراهای سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت به پایان رسید.

جشنواره پوچینی تنها جشنواره‌ای است که به طور کامل به جیاکومو پوچینی، آهنگساز بزرگ و هنرمندی که شاهکارهایش بیش از همه در جهان منتشر شده، اختصاص دارد و هر تابستان در توسکانی ایتالیا برگزار می‌شود. این جشنواره از سال 1930 آغاز به کار کرده و هم اکنون پائواو المی رهبری راکستر را برعهده دارد.

در این کنسرت که با استقبال کم نظیر دوستداران موسیقی کلاسیک روبه‌رو شد، در پارت اول «ویلیام تل اورتور» اثر جاکومو روسینی، «باغ ایرانی» (سولیست نسیم سعد) اثر شهرداد روحانی و «کاپریس ایتالیایی» اثر پیترایلچ چایکوفسکی توسط این دو ارکستر اجرا شد.

قسمت دوم این کنسرت نیز به اجرای «سمفونی پنج» لودویک فان بتهوون اختصاص داشت.
پائواو المی رهبری ارکستر را از سال 1979 آغاز کرده و تاکنون در اکثر تالارهای کنسرت و اپرا در سرتاسر دنیا رهبری کرده است. او که جوایز مهمی همچون جایزه پییر لوئیجی پیزی را از جامعه منتقدان فرانسه و جایزه بهترین اپرای سال را از اپرای ویلیام تل و تئاتر شانزه‌لیزه پاریس را از آن خود کرده، تاکنون رهبری ارکستر فیلارمونیک لندن، ارکستر سمفونیک بی‌بی‌سی، ارکستر سمفونیک توکیو، ارکستر سمفونیک سیسیلیا، ارکستر ملی فرانسه، ارکستر رویال فیلارمونیک لندن، ارکستر کوونت گاردن، ارکستر سمفونیک کروز، اپرای بایریشر استاتوسفر مونیخ و... را برعهده داشته است.

سی‌ودومین جشنواره وسیقی فجر روز 1 بهمن‌ماه با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد.

عکس های پدرام نظری از این کنسرت را در ادامه ببینید:
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q