۱۴۰۳ سي خرداد - 01:39 ب.ظ

آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می شود

آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می شود
نوای فارس: به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی مراسم بزگداشت جواد معروفی روز جمعه توسط موسسه فرهنگی هنری راد نواندیش برگزار خواهد شد.

ناصر ایزدی مدیر موسسه و رهبر ارکستر ملی مهر در این باره گفت: ما تصمیم گرفتیم از بزرگان و پیشکسوتان عرصه موسیقی در حد توان خود تجلیل کنیم. در همین راستا برنامه هایی برای بزگداشت و نکوداشت اساتید گرانقدر عرصه موسیقی: استاد توکل و استاد فرهنگ فر  و استاد گلچین به شکل جداگانه برگزار کردیم که خوشبختانه با استقبال بی نظیر علاقه مندان موسیقی قرار گرفت. در ادامه همان برنامه ها، این بار آیین بزرگداشتی برای استاد جواد معروفی برگزار می شود.

رهبر ارکستر ملی مهر درباره جزئیات آیین بزرگداشت استاد معروفی گفت: این برنامه در چهار بخش موسیقایی تنظیم شده است. در ابتدا سه تن از شاگردان استاد معروفی یعنی سامان احتشامی, مزدا انصاری با همراهی آقای یکتا و دکتر پویان آزاده به روی صحنه می روند و قطعاتی به یاد استاد معروفی و یا از کارهای خود ایشان  اجرا می کنند. در بخش آخر ارکستر ملی مهر با خوانندگی محمد صرفه جو و امیر رفعتی قطعاتی از کارهای استاد را به روی صحنه می برد. از جمله قطعاتی که ارکستر ملی مهر اجرا می کند می توان به «دانه های باران» و «بگذار پربگشایم» که از ساخته های معروفی است، اشاره کرد.

 ایزدی درباره بخش های جانبی این آیین توضیح داد: یکی از بخش های برنامه پخش کلیپی است که همکاران یا همدوره ای های استاد معروفی درباره ایشان حرف می زنند و خاطراتی از او تعریف می کنند. خانم افلیا پرتو و آقایان فرهاد فخرالدینی و حسن ناهید کسانی هستند که در این کلیپ مستند حضور دارند.

گفتنی است آیین نکوداشت جواد معروفی روز 15 بهمن ماه در تالار وحدت برگزار می شود.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q