۱۴۰۳ بيست و پنجم فروردين - 12:10 ب.ظ

به رهبری شهرداد روحانیسمفونی خلیج فارس در عسلویه روی صحنه رفت

سمفونی خلیج فارس در عسلویه روی صحنه رفت
 نوای فارس: نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران که برای اجرای استانی چند هفته است که مشغول تمرین هستند  عصر روز یکشنبه 10 بهمن ماه اولین اجرای خود در بندر عسلویه را روی صحنه بردند.

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد. سپس نوازندگان ارکستر سمفونیک به رهبری شهرداد روحانی قطعه‌ی خلیج همیشگی فارس را اجرا کردند. شهرداد روحانی درباره اجرای این قطعه گفت: این اولین بار است که قطعه‌ی خلیج همیشگی فارس را در کنار آب‌های خلیج فارس اجرا می‌کنیم و از این بابت بسیار خوشحالم.

سپس قطعه «فریاد تهی» که از ساخته‌های خود روحانی بود اجرا شد. او درباره این قطعه گفت: فریاد تهی را در زمان هشت سال دفاع مقدس  ساختم و آن را به عزیران رزمنده هشت سال دفاع مقدس تقدیم می‌کنیم. در ادامه قطعه‌ي‌ «آغاز نبرد» که یکی از تازه‌ترین آثار احمد پژمان و در تجلیل از آزادگان هشت سال جنگ است اجرا شد. شهرداد رودحانی این قطعه را به آتشنشانان حادثه پلاسکو تقدیم کرد. در ادامه قطعات «اورتور ویلیام تل»، قطعاتی از هنری ماسینی، کلام شمشیر، گلادیاتور که از آثار ارکسترال غربی به شمار می‌روند اجرا شد. روحانی درباره اجرای این قطعات گفت: سعی کردیم قطعات متنوعی از موسیقی کرا برای شنوندگان انتخاب و اجرا کنیم.

شهرداد روحانی در پایان این اجرا که با استقبال پیاپی حضار مواجه شد، گفت: خیلی خوشحالم که اینجا و در کنار شما برنامه را اجرا کردیم. امیدواریم این برنامه دوباره تکرار شود و فقط یک بار نباشد. نوازنده‌های ارکستر سمفونیک از صمیم قلب مایه می‌گذارند برای این کارها و دلمان می‌خواهد که همه مردم ایران از نزدیک اجراهای ما را ببینند.

شایان ذکر است که ارکستر سمفونیک تهران بعد از این اجرا به بوشهر سفر می کند تا در دو شب پیاپی در این شهر اجرا داشته باشد و در ادامه سفر خود به خوزستان می‌رود.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q