۱۴۰۳ سي خرداد - 02:54 ب.ظ

​فریدون شهبازیان: ارکستر ملی ایران با تغییرات خاصی روبرو می‌شود

​فریدون شهبازیان:  ارکستر ملی ایران با تغییرات خاصی روبرو می‌شود
نوای فارس- مینا آتشی: فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی ایران که قرار است ارکستر او در روز دوم اسفند ماه به همراهی علیرضا افتخاری در تالار وحدت به روی صحنه برود، در خصوص این کنسرت گفت: در کنسرت 2 اسفند نیز همچون اجراهای جشنواره موسیقی فجر، آقای افتخاری ما را همراهی خواهند کرد. آقای افتخاری همان قطعات کنسرت قبلی‌مان را اجرا می‌کنند ولی ارکستر ملی ایران قطعات بی‌کلام جدید و متفاوتی را نسبت به کنسرت قبلی اجرا خواهد کرد.

وی افزود: "شور عشق" و "نیلوفرانه" قطعاتی هستند که آقای افتخاری آن‌ها را خواهند خواند و رپرتواری که ارکستر ملی ایران اجرا می‌کند، شامل قطعاتی از آقای دهلوی و چند قطعه از آثار خود من است.

رهبر ارکستر ملی ایرانی در مورد اجراهای بعدی ارکستر ملی ایران اظهار داشت: احتمالاً کنسرت دوم اسفند ارکستر ملی ایران برای روز سوم اسفند هم تمدید خواهد شد. آخرین کنسرت امسال ارکستر ملی ایران هم به احتمال زیاد در شهرستان‌ خواهد بود و اگر اتفاقی نیفتد ما در روزهای 5 و 6 اسفند در زنجان به روی صحنه خواهیم رفت. اجراهای ما در تهران نیز از فروردین ماه سال آینده از سر گرفته خواهد شد.

فریدون شهبازیان در پایان تأکید کرد: در اجرای فروردین 1396،‌ رپرتوار ارکستر ملی ایران با تغییرات خاصی روبرو می‌شود و ما آثار دیگری که متفاوت از آثار کنسرت اخیرمان هست را در آن کنسرت اجرا خواهیم کرد.

فریدون شهبازیان از ابتدای مهرماه سال جاری با حکم مدیر عامل بنیاد رودکی به عنوان رهبر دائم ارکستر ملی ایران انتخاب شد. ارکستری که به گفته او متفاوت از ارکستر موسیقی ملی ایران است که پیشتر فرهاد فخرالدینی چوب رهبری آن را در دست داشت. این ارکستر آثاری از موسیقی ملی ایران و موسیقی ملل را اجرا می‌کنند. ارکستر ملی ایران ماه گذشته در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در دو سالن تالار وحدت و برج میلاد به صحنه رفت.

تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به همراهی علیرضا افتخاری نیز در ساعت 21:30 روز 2 اسفند ماه در تالار وحدت شهر تهران برگزار خواهد شد.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q