۱۴۰۲ چهارم اسفند - 07:46 ب.ظ

با عنوان کنسرت «زهی عشق» و در مردادماه؛اردشیر کامکار با گروهش در تالار وحدت می درخشد

اردشیر کامکار با گروهش در تالار وحدت می درخشد

نوای فارس-لی لا رضایی: اردشیر کامکار با گروه خود در روزهای  2و 3 مردادماه در تالار وحدت کنسرت می دهد.

اردشیر کامکار در روزهای 2 و 3 مردادماه در تالار وحدت تهران و با گروه خودش روی سن می رود. این آهنگساز با اعلام این خبر به نوای فارس گفت: این کنسرت در دوبخش فارسی و مقامی برگزار می شود که  با همکاری دو خواننده سنتی و محلی کشورمان «وحید تاج» و «حشمت رجب‌زاده» خواد بود. در بخش فارسی وحید تاج خوانندگی کنسرت را به عهده دارد و در بخش مقامی و محلی حشمت رجب زاده گروه را همراهی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این کنسرت «زهی عشق» نام دارد، گفت: قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود یک سری از ساخته های خودم و یک سری از تصنیف های کردی و لری است . در بخش سنتی ۴ تصنیف و دو قطعه ساز و آواز به آهنگسازی و تنظیم خودم و گزیده اشعار مولانا است که در دستگاه‌های شور و دشتی اجرا می شود و در بخش محلی نیز، حشمت رجب‌زاده به خواندن تصنیف‌های کُردی و لری می‌پردازد.  یک تصنیف پنج تایی یا پنج ضربی نیز در بخش پایانی این کنسرت به اجرا در خواهد آمد.

این آهنگساز و تنظیم کننده تاکید کرد: زهی عشق، ازجان عاشق دم زند، متروکه( که به تصنیف وصل می شود) و ... برخی از قطعات این کنسرت هستند. بخش فارسی این کنسرت در دستگاه های شور و دشتی و بخش مقامی و محلی نیز در دستگاه های شور و ماهور خواهد بود.

کامکار اضافه کرد: کامران گنجه ای(تنبک)، قاسم رحیم‌زاده (تار)،صائب کاکاوند(تار)، نی ریز کامکار (تار)، کامران احمدی (دف)، نگار خارکن(کمانچه)، ترگل خلیقی (رباب)، سیاوش کامکار(سنتور) وسیروان منهوبی(عود) از نوازندگان این گروه هستند که به سرپرستی من این دور روز را نیز اجرای برنامه می کنند.

وی ادامه داد: این کنسرت فعلا طی دو روز تصمیم گیری شده و قرار است در این دو روز اجرا شود اما اگر با استقبال خوبی مواجه شدیم قطعا نسبت به تمدید آن اقدام خواهیم کرد. همچنین قرار است آلبوم صوتی و تصویری این کنسرت منتشر شود و در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد.

اردشیر کامکار در پایان گفت: در ادامه، این کنسرت را نیز در شهرهای دیگر برگزار می کنیم که فعلا می توان از شهرهایی همچون اراک و اصفهان نام برد که قطعی شده اند.

 

 

 

 

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q