۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 11:34 ق.ظ

18 و19 مرداد برگزار می شود؛رسیتال گیتار لیلی افشار در فرهنگسرای نیاوران

رسیتال گیتار لیلی افشار در فرهنگسرای نیاوران

نوای فارس- کنسرت گیتار کلاسیکـ  لی‌لی افشار روزهای 18 و 19 مرداد در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، لیلی افشار نوازنده گیتار کلاسیک نخستین زن دنیاست که در رشته نوازندگی گیتار دکترای خود را اخذ کرده است. افشار قصد دارد رسیتال گیتار خود را در روزهای 18 و 19 مرداد 1393 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار کند.

افشار در این کنسرت به اجرای آثاری از آهنگسازان معاصر می پردازد. وی در این اجرا قطعه هایی از تدسکو، باخ، لئو براور و البنیز را برای علاقه مندان می نوازد.

همچنین براساس روال دیگر کنسرت های لیلی افشار، او در این کنسرت قطعه هایی از موسیقی محلی مناطق مختلف ایران را نیز  اجرا می کند. این قطعات را افشار برای گیتار تنظیم کرده است.

لیلی افشار هر ساله چند ماهی از وقت خود را در ایران سپری می کند و در زمان بودنش در ایران کنسرت ها و مسترکلاس هایی را برای علاقه مندان به موسیقی برگزار می کند.

امسال نیز کلاس های افشار در تهران، ساری، تبریز، اصفهان و کرمانشاه در حال ثبت نام و برگزاری است. ثبت نام در این کلاس ها از طریق سایت «خانه گیتار ایران» انجام می شود.

لی‌لی افشار نواختن گیتار را از ۱۰ سالگی آغاز کرده و ازجمله نوازندگان برجسته گیتار کلاسیک در جهان و نخستین زنی است که در رشته اجرای گیتار کلاسیک از دانشگاه ایالتی فلوریدا به درجه دکتری دست یافته است.

این هنرمند که لیسانس موسیقی خود را از کنسرواتوار بوستون دریافت کرده تا کنون جوایز زیادی را کسب کرده و اکنون استاد دانشگاه ممفیس است. این نوازنده گیتار تاکنون کنسرت‌های متعددی در فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا و استرالیا برگزار کرده است.

رسیتال گیتار کلاسیک لیلی افشار در روز 18 مرداد، ساعت 21 و در روز 19 مرداد، ساعت 20 برگزار می شود. بلیت فروشی این کنسرت از طریق گیشه فرهنگسرای نیاوران آغاز شده و قیمت بلیت ها نیز 40 هزار تومان است.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q