۱۴۰۲ چهارم اسفند - 09:30 ب.ظ

سالار عقیلی خبر داد:«وطن» منتشر شد

«وطن» منتشر شد

نوای فارس-لی لا رضایی: سالار عقیلی از انتشار آلبوم جدید خود با عنوان «وطن»خبر داد.

سالار عقیلی؛ خواننده سنتی خوان کشورمان در گفت و گو با نوای فارس از انتشار  آلبوم جدید خود با عنوان «وطن» خبر داد و در این باره گفت:آلبوم «وطن» به آهنگسازی نوید دهقان و همراهی گروه قمر منتشر و روانه بازار موسیقی کشور شد.

وی با تاکید بر این که اجرای قطعات ساخته نوید دهقان را گروه قمر به عهده داشته است، افزود: در این آلبوم قطعاتی همچون «تصنیف بهار آمد»،«ساز و آواز»، «تصنیف بوی خوش عید»، «تکنوازی کمانچه ۱»، «تصنیف نغمه نوروزی»، «تکنوازی تار»، «تصنیف آواز کرک»، «تکنوازی کمانچه ۲» و «تصنیف وطن» را خوانده و اجرا کرده ام.

وی همچنین گفت: در این آلبوم از اشعار شاعرانی همچون حافظ، فریدون مشیری، سیاوش کسرایی، رهی معیری، سایه و م.امید استفاده  شده است.

سالار عقیلی درباره این آلبوم توضیحات بیشتری داد و گفت: برخی از قطعات این آلبوم را 8 سال پیش اجرا کرده بودم و برخی دیگر متعلق به دوسال پیش است  که در کنسرت های مختلف نیز به اجرا در آمده اند. آرزوی دیرینه من است که این آلبوم را در خارج از ایران به شکل کنسرت اجرا کنیم چون موسیقی آن، بخصوص هوای آفتاب، وطن، پرنده و ... دقیقا همان موسیقی ای است که در خارج از ایران از آن استقبال می شود.

وی که به تازگی در شهر اترخت هلند به آهنگسازی حمید متبسم کنسرت داده است، در ادامه صحبتهای خود گفت: می دانم که اجراهای این آلبوم با استقبال خوب مخاطبان مواجه خواهد شد چون 8 ماه پیش نیز کنسرتی از این آلبوم طی 4 شب در اصفهان اجرا شد و هر شب ما میزبان هزار و 200 نفر بودیم که تقریبا حدود 5 هزار نفر از کنسرت ما دیدن کردند و این برای ما جای بسی امیدواری است.

در آلبوم «وطن» بهزاد رواقی (تار)، نسیم اربابی (کمانچه)، علیرضا گرانفر (سنتور)، حسین محمد حسینی (نی)، امین گلستانی (عود)، فرهاد صفری (تنبک)، شهریار نظری (دف) و نوید دهقان (کمانچه) به نوازندگی پرداخته‌اند.

آلبوم «وطن» که هم اکنون در تمامی فروشگاه های فرهنگی-هنری موجود است را شرکت فرهنگی هنری ایران گام منتشر و پخش کرده است.

آلبوم دیگری از وی در همکاری با نوید دهقان و گروه قمر در آینده نزدیک منتشر می شود.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q