۱۴۰۳ سوم مرداد - 04:17 ق.ظ

اجرای گروه «کاغذ رنگی» از ایران در جشنواره بین‌المللی موسیقی فولکلور گرجستان

اجرای گروه «کاغذ رنگی» از ایران در جشنواره بین‌المللی موسیقی فولکلور گرجستان
نوای فارس - منصور جهانی: گروه موسیقی «کاغذ رنگی» به سرپرستی «شهریار بلوچستانی» و با مدیریت «مژگان کیانی» به نمایندگی از ایران در جشنواره بین‌المللی موسیقی فولکلور گرجستان به اجرای برنامه می‌پردازند.
گروه موسیقی «کاغذ رنگی» به سرپرستی «شهریار بلوچستانی» و با مدیریت «مژگان کیانی» به نمایندگی از ایران روز یکشنبه 28 خرداد ماه جاری (18 ژوئن 2017) در جشنواره بین‌المللی موسیقی فولکلور گرجستان برنامه اجرا می‌کند.

گروه موسیقی «کاغذ رنگی» به سرپرستی «شهریار بلوچستانی»  در سال ۱۳۹۲ با هدف پرورش خلاقیت و استفاده از استعدادهای ذاتی کودکان و نوجوانان از طیف سنی چهار تا سیزده سال، در شهر اصفهان تأسیس گردید.
«شهریار بلوچستانی» در یادداشت کوتاهی که به رشته درآورده در مورد مهمترین اهداف تأسیس گروه موسیقی «کاغذ رنگی» نوشته است: با توجه به اینکه کودکان ارزشمندترین سرمایه هر کشوری محسوب می‌شوند، اول ایجاد علاقه و شادی در آنها دوم جهت‌دهی تفکرات و رفتار جمعی در فرآیند آموزش موسیقی به آنان، همچنین آماده‌سازی بچه‌ها برای اینکه کارزار زندگی را به هنر زندگی کردن تبدیل نمایند و بلاخره معرفی تنبک به عنوان معتبرترین و اصلی‌ترین ساز کوبه‌ای با دیرینه پایدار که بنا و فلسفه وجودی آن استفاده از ریتم برای کودکان است.

در ادامه این یادداشت آمده است: خصوصیت بارز گروه موسیقی «کاغذ رنگی» در این است که از هیچ  ساز ملودی به جز  طنین و نفس خود بچه‌ها استفاده نمی‌شود و خالص و ناب است  و موسیقی را  کودکان  اجرا می‌کنند اما  کودکانه نیست. قطعات از نوع دو تا چهار خطی طراحی گردیده‌اند و از تنبک برای ارائه ریتم در ایجاد گروه موسیقی «کاغذ رنگی» استفاده شده است. با آرزوی روزهای سرشار از سلامت و نیکویی برای همه کودکان و نونهالان سراسر جهان.

«شهریار بلوچستانی» در سال 1354 در شهر اصفهان متولد شده است و تحصیلاتش در رشته مهندسی الکترونیک و کارشناس ارشد ادبیات فارسی می‌باشد. وی موسیقی را از سال 1368 با ساز تنبک شروع کرد و ثمره آن هشت دوره رتبه ممتاز در جشنواره موسیقی فجر کشوری است. انتشار 2 کتاب 14 قطعه تنبک نوازی و 8/6 تم از آثار اوست. این هنرمند، آواز را در سال 1369 با تیتراژ برنامه رادیویی «امیدهای فردا» شروع کرد و سپس نزد استاد «علی تجویدی»، استاد «محمد طاهرپور»، استاد «همایون خرم» و استاد «محمد رضا شجریان» دوره‌های آوازی را طی نمود.

از بلوچستانی آلبوم‌های «شوق وصال»، «تیامی»، «آسمان شب»، «اشک من هویدا شد» منتشر شده و در کشورهای اتریش، فرانسه، آلمان، ترکمنستان، تاجیکستان، هلند، اسلوونی، کرواسی، امارات، روسیه، ترکیه، و بلژیک در قالب کنسرت، به اجرای برنامه پرداخته است.

اعضای گروه موسیقی «کاغذ رنگی» در جشنواره بین‌المللی موسیقی فولکلور گرجستان عبارتند از: شهریار بلوچستانی ـ مدیر هنری، خواننده و نوازنده تنبک، متین جانقربان ـ نوازنده تنبک، بردیا بلوچستانی ـ نوازنده تنبک، بردیا رحیمی‌مقدم ـ نوازنده تنبک و پیانو، بامداد شفیعیان ـ نوازنده تنبک، آرش رحیمی ـ نوازنده تنبک، محمد متین امامی ـ نوازنده تنبک، آرین صابوری‌نیا ـ خواننده، آدرینا رزاقی ـ خواننده و همراهان: سید امرحسین بشارتفر، سپهر محمدتقی شیرازی، آریانا باقری طادی و پارسا ضیایی.
 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q