۱۴۰۳ چهارم تير - 12:41 ق.ظ

با تلفیق موسیقی و نمایش؛آتلا و دست‌افشان در تالار وحدت روی صحنه می‌روند

آتلا و دست‌افشان در تالار وحدت روی صحنه می‌روند
نوای فارس: موسیقی نمایش تلفیقی دو گروه "آتلا" و "دست افشان"؛ جمعه بیست و سوم تیر (ویژه بانوان) در تالار وحدت اجرا می شود.

این برنامه با همکاری گروه نمایشی آتلا به سرپرستی "مرجان مبینی مهوار" و گروه موسیقی دست افشان به سرپرستی "زهره عشقی" و با تلفیق موسیقی سنتی ایران و نمایش آیین های فولکلور ایرانی برگزار خواهد شد.
گروه آتلا از سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون اجراهای بسیاری را در داخل و خارج از کشور در جهت معرفی بخشی از فرهنگ و هنر باستانی و اصیل ایران به هموطنان و جامعه بین الملل - مربوط به حوزه پوشش، حرکات و موسیقی فولکلور– روی صحنه برده است.

در این برنامه آتلا متشکل از سمیه شوقی (روایتگر)، یاسمین نصیری (طراح حرکات فولکلور) و مرجان مبینی (تهیه کننده و کارگردان) به همراه گروه حرکات در دو بخش بزرگسالان و اندک سالان آیین های فولکلور ایرانی (قجری)، آذربایجانی، تاجیکستانی، کوردی و افغان را روی صحنه خواهند برد.

گروه موسیقی دست افشان نیز از سال 70 به سرپرستی زهره عشقی خاص در زمینه موسیقی کلاسیک و فولکلور فعالیت خود را آغاز کرده و در آینده نزدیک آلبوم موسیقی اقوام ایرانی را منتشر خواهد کرد.
زهره عشقی (خواننده)، آزاده امیری (تار)، الهه موسوی (فلوت)، مریم منظوری فرد (پیانو)، مریم عباس زاده (سازهای کوبه ای) نوازندگان گروه دست افشان هستند و مهین هنردوست، منصوره احمدی، هایده ریاحی، غزاله تهرانی، مریم محقق و بهاره محمودیان اعضای کر این گروه را تشکیل می دهند.

در بخشی از این اجرا موسیقی نواحی ایران شامل مازندرانی، گیلانی، شیرازی، بوشهری و کردی  نواخته خواهد شد. قطعات اجرایی نیز از آثار اساتید بزرگی چون همایون خرم، علی تجویدی، علی اکبر شیدا و احمد عاشورپور انتخاب شده اند. همچنین در بخش دیگری از کنسرت قطعاتی از آلبوم پیش روی گروه دست افشان به آهنگسازی زهره عشقی خاص اجرا خواهند شد.

موسیقی نمایش تلفیقی دو گروه آتلا و دست افشان؛ جمعه بیست و سوم تیر از ساعت 15 ویژه بانوان در تالار وحدت اجرا می شود.
علاقمندان می توانند جهت تهیه بلیت این اجرا به سایت ایران کنسرت به نشانی www.iranconcert.com مراجعه کنند.
 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q