۱۴۰۳ اول تير - 01:31 ب.ظ

«پیام عزیزی» با گروه هشتاد نفره دف نوازان روی صحنه می‌رود پیام عزیزی: موسيقي عرفاني در ادوار تاريخ جايگاه ويژه خود را حفظ كرده است

پیام عزیزی: موسيقي عرفاني در ادوار تاريخ جايگاه ويژه خود را حفظ كرده است
نوای فارس - منصور جهانی: «پیام عزیزی» با گروه هشتاد نفره دف نوازان «فروزان» و «هوران» به سرپرستی سیاوش عبدی و بهروز قهاری در تالار اندیشه حوزه هنری در تهران کنسرت بزرگ عرفانی برگزار می‌کند.

«پیام عزیزی» خواننده موسیقی عرفانی در مورد جدیدترین کنسرت خود با گروه هشتاد نفره دف نوازان «فروزان» و «هوران» گفت: این کنسرت با گروه هشتاد نفره دف نوازان «فروزان» و «هوران» به سرپرستی سیاوش عبدی و بهروز قهاری در ساعت 21 روز 19 مردادماه جاری در تالار اندیشه حوزه هنری در تهران کنسرت بزرگ عرفانی برگزار می‌شود و در آن قطعات و آهنگهای عرفانی از جمله؛ «الله مدد»، «يا رسول الله یا شاهي مدينه»، «از دست عشق»، «يا رسول الله نظري فرما»، «كوچه محبت»، «مسلمانان»، «يار مي‌گويد الله»، «باده جبار» و آهنگهای كوردي شاد همچون؛ «مه‌گري مه‌گري»، «كابوكي» و ... را اجرا می‌کنیم.

وی در مورد اجرای آهنگهای موسیقی عرفانی در جدیدترین کنسرت خود در تهران گفت: موسيقي عرفاني كه ريشه موسيقي ايراني است؛ در خانواده ما قدمتی ٣٠٠ ساله دارد. موسيقي عرفاني به دليل اينكه از دل عارفان و عاشقان ناب خداوند عزيز و حضرت رسول اكرم صل الله عليه وسلم، بر مي‌آيد لاجرم بردل مي‌نشيند و هميشه در ادوار تاريخ جايگاه ويژه و مستقل خودش را در موسيقي حفظ كرده است.

این خواننده موسيقي عرفاني کشور در ادامه افزود: دست از طلب ندارم تا كام من بر آيد/ يا تن رسد به جانان يا جان زتن بر آيد. تا جان در تن دارم به عشق خدا و حضرت رسول الله صل الله عليه وسلم مي‌خوانم؛ چون اعتقاد و باور من و همه عارفان حقيقت بر اين است كه بالاترين و مقدس‌ترين و با صفاترين عشق، عشق به خدا و رسول خدا صل الله عليه وسلم است.

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: من در جدیدترین كنسرتم تلاش کردم با دعوت به توازن و تعادل، دعوت به اعتدال و راه میانه، دعوت به حقیقت وحدت آفرین پاسخی به رشد خشونت و افراط‌گرایی در دنیایمان بدهم. با این حال در این کنسرت، دیدار دوباره‌ای با موسیقی کسانی داشته باشم که قبل از ما در این راه میانه به سمت مرکز حرکت کرده‌اند. من معتقدم که بسیاری از مشکلات فعلی ما عمیقا مرتبط با یک نوع قطع ارتباط فرهنگی با گذشته و فراموشی میراث فرهنگی، هنری و معنوی ماست.

«پیام عزیزی» خواننده آلبوم‌های «بارگاه»، «با قدسیان» ، «لبیک»، «پیام عاشقان» و «ملکا» در پایان تأکید کرد: این کنسرت به عنوان تجلیل بیش از 1000 سال سنت موسیقی اسلامی و دعوت به بهره‌گیری از این میراث ارزشمند فراهم شده است؛ امیدوارم که به عنوان یادآوری از سنت باشکوه و تمدن بزرگی که وارث آن هستیم عمل کنیم و دعا می‌کنم که تمام شنوندگان و علاقمندان به موسیقی با هر زمینه‌ای راهی به سوی منزلگاه، راهی به سوی آرامش و راهی به سوی صلح در این موسیقی پر برکت پیدا کند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q