۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 09:27 ب.ظ

امین غفاری کنسرت ویولن خود را روی صحنه بردطنین موسيقی فیلم های مطرح دنیا در تالار وحدت

طنین موسيقی فیلم های مطرح دنیا در تالار وحدت
نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: در شب بیست و نهمين روز مرداد ماه تالار وحدت میزبان کنسرت ویولن امین غفاری بود. در این شب امین غفاری به همراه گروهش روی صحنه رفت و مخاطبان موسیقی کلاسیک اجرایی خوب را از موسیقی فیلم های مطرح و موسیقی کلاسیک به تماشا نشستند.

صدای تشویق جمعیت منتظر سالن با بالا رفتن پرده صحنه بلند شد و با وارد شدن نوازندگان ادامه پیدا کرد. هر یک از اعضای گروه در جای خود نشستند و ساز های شان را به دست گرفتند. گروه قطعه ای برای مقدمه نواخت و سپس امین غفاری روی صحنه آمد. اثری از جیمز هونر نخستین قطعه این کنسرت کلاسیک بود.

«زورو» همزمان با شروع هنرنمایی امین غفاری به عنوان سولیست و پخش تصاویری از فیلم سینمایی زورو به اجرا در آمد. این قطعه با فضایی که ایجاد نمود توانست از همان ابتدا مخاطب را با خود همراه و مشتاق ادامه کند. امین غفاری پس از نخستین قطعه از حضور داشتن مخاطبان خود ابراز خرسندی کرد و قطعه بعدی را به پدر و مادر خود تقدیم نمود. «لیبسلاید» با پشت پيانو نشستن نوازنده پیانو و شنیده شدن نوای پیانو آغاز شد. در این قطعه که ساخته فریتز کرایسلر بود، ساز ویولن و پیانو به زیبایی با یکدیگر هم صدا شدند و نوایی دلنشین را ایجاد کردند. بی وقفه قطعه بعدی که «هری پاتر» نام داشت، نواخته شد. نت های ابتدایی این قطعه جمعیت را به شوق آورد و صدای تشویق ها بلند شد.تصاویر فیلم هری پاتر در پس زمینه به خاطره انگیزی این قطعه کمک کرد و حاضران را به گذشته برد. اثری از آثار انیو موریکونه انتخاب بعدی بود

در «سینما پارادیزو» گروه به خوبی با امین غفاری همراه گشت. این قطعه آرام جو سالن را تغییر داد و همه را برای شنیدن اثر زيبايی از باخ آماده کرد. «ایر» با پخش تصاویری از آسمان نواخته شد.

«پرلود و آلگرو» به عنوان آخرین قطعه بخش نخست پس از «ایر» اجرا گشت. پس از تنفسی چند دقیقه ای بخش دوم کنسرت با اثری از رامین جوادی آغاز گشت.

«بازی تاج و تخت» شروعی پر شور برای بخش دوم محسوب شد و جمعیت را مجذوب صحنه نمود. «شاکن» با حرکت آرشه غفاری طنین انداز شد. اثر ویتالی به ساخته ای از جیمز هورنر پیوند خورد و «شجاع دل» شنیده شد. انتخابی از قطعات خاطره انگیز هانس زیمر کنسرت را ادامه داد.

«دزدان دریای کاراییب» این انتخاب بود. این قطعه نوستالژیک همزمان با پخش تصاویر فیلم آن نواخته شد. پس از «والس بهار» که از ساخته های خود امین غفاری بود، قطعه انتهایی به اجرا درآمد.

«چارداش» به عنوان حسن ختام این کنسرت اجرا شد. در پایان جمعیت با تشويق ممتد خود رضایت شان را از این اجرا اعلام نمودند و باعث شدند گروه دو قطعه را تکرار کند. نوید شعبان زاده (ویولن یک)، امین عطایی (ویولن دو)، دانیال جورابچی (ویولا)، هستی سپاسی (ویولنسل)، محمد صادق فرزانه (کنترباس و گیتار)، حسین محمدی (گیتار)، همایون آرامفر (پیانو و ساز های الکترونیک)، ماه سیما فلاحی (فلوت)، سحر شاطری (ادوات کوبه ای) به سرپرستی امین غفاری (سولیست ویولن) به اجرا پرداختند. ابراهیم لطفی، پرواز همای، معصومه کریمی، امیر کربلایی زاده، سام نوری، علی جعفری، آناهیتا همتی، علی اکبر قربانی، ... از مهمانان این کنسرت بودند.
منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q