۱۴۰۳ سي خرداد - 01:30 ب.ظ

اجرای برگزیده‌ای از جاودانه‌های مجید وفادار؛محمد معتمدی با همراهی ارکستر «نیایش» روی صحنه رفت

محمد معتمدی با همراهی ارکستر «نیایش» روی صحنه رفت
نوای فارس - مهرنوش قضاوتی: نهم شهریور ماه سال جاری برج میلاد تهران میزبان کنسرت محمد معتمدی بود. محمد معتمدی در این کنسرت به همراه ارکستر نیایش روی صحنه مرکز همایش های برج میلاد رفت و گزیده ای از آثار مجید وفادار را به اجرا درآورد. پس از باز شدن در های ورودی جمعیت یک به یک صندلی ها را اشغال کردند و منتظر شروع شدن برنامه، به مانیتور ها چشم دوختند.

در مقدمه کلیپی پخش شد که در آن فضل الله توکل، یوسف رشیدی، فرهاد فخرالدینی، میلاد کیایی، پوراندخت وفادار، بزرگ لشکری و ابراهیم سلمکی درباره مجید وفادار صحبت کردند. نماينده شرکت هنری موزاوی با شعری از نظامی برنامه را آغاز نمود. او سپس از آهنگسازان و ترانه سرایانی که آثارشان ماندگار شده است، یاد کرد و از جمعیت خواست مجید وفادار را تشویق کنند.

سپس معتمدی در خصوص آلبوم موسیقیایی «بگو کجایی» که به زودی منتشر می شود توضیح داد و گفت: امشب در حضور شما قطعاتی از آن اجرا می شود. ارکستر روی صحنه آمد و هر یک از اعضا ساز های شان را بدست گرفتند. محمد معتمدی و رهبر ارکستر در میان تشویق حاضران وارد شدند، بدون وقفه موسیقی در سالن طنین انداز شد.

«محفل مستی» به عنوان اولین قطعه شنیده شد. در انتها پیانو و تنبک با یکدیگر هم صدا شدند و این قطعه را به پایان بردند. سومین قطعه با نوای پیانو آغاز شد. شعر زیبای سعدی با ملودی وفادار هماهنگی خوبی پیدا کرد. در میانه قطعه، تنبک شروع به هم نوازی با پیانو کرد و غزل سعدی ادامه پیدا کرد.

«در طبع جهان اگر وفایی بودی، نوبت به تو خود نیامدی از دگران...». رفت و برگشت آرشه ها شروع کننده قطعه بعدی بود. ساز های بادی نیز با ارکستر همراه شد و محمد معتمدی شروع به خواندن کرد: «آن شب هستی را چه جلوه ها بود، تو بودی دنیا به کام ما بود، عشقت با جان من آشنا بود...». تصویری از تهران قدیم که در پشت ارکستر بر مانتیور ها نمایان بود، جمعیت را با این قطعه به گذشته برد. معتمدی پس از پایان قطعه گفت: از شرکت شیناتک ممنون هستم. این مسیر، مسیری بسیار طولانی است. بازسازى قطعات بزرگان کار مهم و ارزشمندی است. سپس از حاضران و مهمان خود تشکر کرد. آخرین قطعه بخش اول برنامه با نام «سفری در شب» اجرا شد و صدای تشويق جمعیت را بیش از قبل بلند کرد.

پس از تنفسی طولانی بخش دوم برای حاضرانی که با خستگی منتظر ادامه برنامه بودند، آغاز شد. دقایق ابتدایی آن به کنترل کردن کوک ساز نوازندگان گذشت و بعد از آن محمد معتمدی وارد شد. حرکت دستان رهبر ارکستر، قطعه نخست این بخش را شروع کرد. نوای تمامی ساز ها در هم آمیخت و ملودی به زیبایی شکل گرفت. صدای معتمدی تصنیف «دل از دستم رفته برون» را طنین انداز کرد. «مکش به­ خون، پر و بالم که من هرآن­چه پریدم، به غیر گوشـــه­ ی بامت نشیمنی نگزیـدم...» پس از تکنوازی تار، تصنیف دیگری بود که با صدای معتمدی و نوای تار شنیده شد.

«به سوی تو»، «ماه من» و «گل اندام» قطعات دیگر بخش دوم بودند که «گل اندام» به عنوان حسن ختام این کنسرت نواخته شد. امیرحسین مدرس، میلاد کیایی، حجت اشرف زاده، سیما مافیها، منتظری، رسول خادم، رضا خرم، ... از مهمانان امشب بودند.

در ادامه می‌توانید عکس‌های آنیتا اسدی از این کنسرت را ببینید:
 منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q