۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 11:36 ق.ظ

انتشار منتخبی از آثار زنده یاد «ابوالحسن صبا» با تنظیم جدید در بازار موسیقی

انتشار منتخبی از آثار زنده یاد «ابوالحسن صبا» با تنظیم جدید در بازار موسیقی
نوای فارس: آلبوم موسیقی «مثنوی صبا» اثر تازه «علی پژوهشگر»، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری «نوخسروانی باربد»، منتشر و راهی بازار شد. این در حالیست که همزمان با نشر اثر، می توان آن را از سوی «ریتمو»، به صورت آنلاین و قانونی خریداری کرد.

آلبوم «مثنوی صبا»، ساخته «علی پژوهشگر» مشتمل بر ۲۱ قطعه همچون «کاروان»، «غم انگیز»، «زرد ملیجه»، «گیلکی»، «در قفس»، «دیلمان»، «به یاد گذشته»، «تمرین دشتی»، «کوهستانی» و «ضربی بیات»...می باشد که در سبک کلاسیک ایرانی به اجرا در آمده اند و اکنون از طریق ریتمو در دسترس است. ناگفته نماند این آلبوم شامل منتخبی از آثار زنده یاد «ابوالحسن صبا» است که برای بربت تنظیم شده است.

«علی پژوهشگر» پیش از این، آلبوم «چهل و دو قطعه برای عود» را منتشر کرده بود و این بار اثر تازه خود را با عنوان «مثنوی صبا» روانه بازار موسیقی می کند. این موزیسین، متولد ۱۳۵۶ در مشهد، فارغ التحصیل هنرستان موسیقی تهران و کارشناس ارشد موسیقی از دانشگاه هنر تهران است که سرپرستی، نوازندگی و آهنگسازی گروه موسیقی «نریمان» را نیز بر عهده دارد. از جمله فعالیت های هنری او می توان به همکاری با گروه «صبا»، «منظمی»، «دالاهو»، «داود آزاد»، «مستان»، «سیمرغ» و...و همچنین نوازندگی و آهنگسازی در آلبوم هایی چون «دوره گرد»، «سفر درون»، «فانتزی تنبک و ارکستر ایرانی» و...اشاره کرد.

شایان ذکر است که آلبوم موسیقی «مثنوی صبا» توسط «نوخسروانی باربد»، منتشر شده است و علاقمندان می توانند نسخه فیزیکی و اورجینال آن را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه و یا نسبت به خرید دیجیتال، آنلاین و قانونی این اثر از طریق «ریتمو ritmo.ir»، اقدام نمایند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q