۱۴۰۲ دوم اسفند - 09:28 ق.ظ

نشست خبری کنسرت هومن سزاوار برگزار شد سزاوار پس از هشت سال سکوت با کنسرتی روی صحنه می رود

 سزاوار پس از هشت سال سکوت با کنسرتی روی صحنه می رود
نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: صبح سیزدهم شهریور ماه سال جاری، نشست خبری کنسرت هومن سزاوار در جمعی از خبرنگاران و عکاسان برگزار شد. سالن همایش های کردستان میزبان این نشست خبری بود. در این نشست که با حضور هومن سزاوار، خواننده، علیرضا صلواتی، تهیه کننده، بردیا اصفهانی، رهبر ارکستر و نوازنده پیانو، کیارش حسن زاده، مدیر شرکت آوای مهر میهن و علی عطایی برگزار شد، این خواننده از از هشت سال ممنوع‌ الکاری و نخستین کنسرت خود صحبت کرد.

 بردیا اصفهانی به عنوان رهبر ارکستر در ابتدا گفت: این افتخار نصیب من شده که در شش ماه گذشته همکاری خود را به عنوان رهبر ارکستر، با هومن سزاوار آغاز کنم. این اولین کنسرت هومن سزاوار پس از سال ها است و مسئولیت بزرگی برای من محسوب می شود. در روز هایی که خوانندگان اگر در طی شش ماه تک قطعه ای منتشر نکنند، فراموش می شوند فروش بلیت های کنسرت نشان خوبی از استقبال مخاطبان داشت.

علیرضا صلواتی، تهیه کننده کنسرت، گفت: من به هنر هومن سزاوار اعتقاد دارم و با تمام قوا پشت هومن هستم. سلیقه مخاطب را می شناسیم. به شما قول می دهم که در آینده ای نزدیک ما یکی از موفق ترین ها خواهیم بود.

 هومن سزاوار درباره دوران هشت ساله ممنوع الکاری خود گفت: در این هشت سال روزهای سختی را گذرانده ام. این کار نکردن به خواست خودم نبود. طی کردن این سال هابرای برگشتن به بازار موسیقی مجاز لازم بود. به هر  حال قرعه بدی بود که به نام من و چند تن از همکاران افتاد. ما قربانی سخت گیری مسئولان آن زمان شدیم. شاید می شد گذشت کرد چرا که جرم ما آنقدر نبود که هشت سال خانه نشین شویم. در این سال ها صبر کردن و تلاش برای رسیدن به اهداف را یاد گرفتم. امیدوارم بتوانیم موفق باشیم. مخاطبان تغییر کرده اند و بازار موسیقی نیز عوض شده است، با این حال امیدوارم بتوانیم به جایگاه پیشین برگردیم.

این خواننده ادامه داد: ما توقع این را نداشتیم که اتفاق خارق العاده ای رخ دهد و در یک ساعت تمام بلیت ها به فروش برسد. از زمانی که مجوز گرفتم دیگر به دنبال پول درآوردن از راه موسیقی نیستم. وقتی برای قرارداد سالن رفتیم با خانمی آشنا شدیم که در یک خیریه بیماران سرطانی کار می کرد. این خانم ما را از مشکلات خیریه و عدم امكانات لازم برای این بیماران در آذربایجان آگاه کرد. تصمیم گرفتیم قسمتی از درآمد کنسرت را به این امر اختصاص دهیم.

سزاوار درباره رپرتوآر کنسرت پیش رو توضیح داد: بیشتر رپرتوآر را قطعاتی که در گذشتته از من شنیده شده، تشکیل داده است. چند قطعه جدید هم داریم که جز لیست اجرا قرار می گیرد.

هومن سزاوار درباره علت ممنوع الکاری خود در این هشت سال بیان کرد: سال 1383 نخستین آلبوم مجاز خود را منتشر کردم و از اواخر سال 1384 ممنوع الکار شدم. خرداد ماه سال 1388 اولین نامه ام را برای بازگشت به بازار موسیقی به ارشاد بردم. از آن سال تا خرداد سال گذشته ممنوع الکار بودم. بخشی از علت ممنوع الکاری ما به جوانی ما هم برمی گردد. الان من 37 ساله ام. زمانی که ممنوع الکار شدم خیلی جوان بودم. وقتی برای اولین بار تصویرم از شبکه های ماهواره ای پخش شد، از این که مردم مرا می شناسند بسیار ذوق زده می شدم. در آن دوره با شرکت ایران گام همکاری داشتم. ویدیوهایی تهیه کردیم. آن ویدیو ها پخش شد و دیده شدیم. اما وقتی ویدیو ها از شبکه های ماهواره ای پخش شد، مجوزمان لغو شد. اگر آن روز ها نگاه و فکر امروز را داشتم، سریع پخش ویدیوها را از شبکه های ماهواره ای متوقف می کردم.

این خواننده ادامه داد: در سیستم دولتی ما کسی پاسخگوی درخواست های ما نبود. ما هر روز پیگیر درخواست مجوز بودیم. اما خواسته شد که مجوز نگرفتن من سال ها طول بکشد. این خواست مسئولان آن زمان بود. هیچ چیزی بدتر از این نیست که هنرمندی را از جایگاهش پایین بکشند و او را به زمین بزنند. خیلی خوشحال هستم که امروز همکاران مان خیلی راحت مجوز می گیرند. سیاست های امروز تغییر کرده اند و این بسیار خوب است. زمان گذشته است، ما شبکه های اجتماعی را داریم و دیدگاه مسئولان امر نیز تغییر پیدا کرده است.

این خواننده درباره روند ادامه دادن خود در فضای موسیقی و انتشار آلبوم جدید گفت: شروع ما با این کنسرت است. اما برنامه هایی نیز برای برگزاری کنسرت در شهرستان ها داریم. کار مان تداوم خواهد داشت. در حال حاضر به آلبوم فکر نمی کنم و بیشتر به انتشار تک قطعه فکر می کنم.

سزاوار به انتشار آلبوم «کافه های رمانتیک» در سال گذشته چنین اشاره نمود: ممنوع الکاری در این هفت سال باعث شد که من از ممنوع الکاری دوباره بترسم. تک قطعه هایی که در آلبوم «کافه های رمانتیک» بود، آثاری بودند که پس از مجاز شدن، خیلی زود مجوز گرفتند و من برای این که فقط آلبومی در بازار موسیقی داشته باشم قبول کردم که آلبوم با همان قطعه ها منتشر شود.

او در پایان گفت: مخاطب زمان ما برایش شعر و شاعرانگی مهم بود. اما الان شرایط بسیار تغییر کرده است. به هر حال ذات موسیقی من ثابت است و تنها می توانم کمی به این موسیقی شاخ و برگ بدهم. باید شکل موسیقی خود را به موسیقی روز نزدیک تر کنم.

هومن سزاوار پس از هشت سال سکوت، 17 شهریور در دو سانس 18:00 و 21:00 روی صحنه حاضر می شود. تالار ایوان شمس میزبان این کنسرت خواهد بود.منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q