۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 11:33 ق.ظ

ارکستر ملی ایران با سالار عقیلی هم صدا شد برج میلاد میزبان طنین اندازی «وطنم ای شکوه پابرجا»

 برج میلاد میزبان طنین اندازی «وطنم ای شکوه پابرجا»
نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: سالن همایش های برج میلاد تهران در غروب چهاردهم شهریور ماه میزبان کنسرت سالار عقیلی بود. در این کنسرت سالار عقیلی با همراهی ارکستر ملی ایران که رهبری آن را فریدون شهبازیان عهده دار است، روی صحنه رفت. این اجرا به همت موسسه فرهنگی- هنری «ققنوس» در طی دو سانس برگزار شد.

ساز های روی صحنه همراه با مخاطبان موسیقی منتظر ورود ارکستر بودند. دقایقی بعد از ساعت مقرر نور سالن کم شد و یک به یک اعضای ارکستر وارد شدند. تشویق جمعيت با ورود فریدون شهبازیان ادامه یافت. حرکت دست های شهبازیان آغازگر اولین قطعه شد.

پرلود «جام تهی» با نوای سنتور و ویولن در سالن طنین انداز شد و هر ساز خود را با نوایش به مخاطبان معرفی کرد. پس از این قطعه سالار عقیلی روی صحنه آمد.

ارکستر همزمان با طنین انداختن صدای سالار عقیلی کوبنده شروع به نواختن کرد و «تبریز در مه» قطعه تیتراژ تلویزیونی سریالی با همين نام، به اجرا درآمد. ترکیب شعر مرحوم افشین یداللهی و ملودی بابک زرین شروعی پر شور بود و مخاطب را از همان آغاز مجذوب صحنه کرد.

«ساغر» با شعری از معينی کرمانشاهی به عنوان دومین قطعه با صدای ويولن ها آغاز شد و این قطعه که از ساخته های همایون خرم بود، با حرکت آرشه ها به پایان رسید.

پس از «گلرخ»، «سرود گل» را ارکستر به تنهایی اجرا نمود. این قطعه بی کلام در میانه بخش نخست، با هماهنگی بی نظر ارکستر شنیده شد.

برای اجرای قطعه «شکوه گل» سالار عقيلی دوباره روی صحنه حاضر شد. پس از «شکوه گل» نوبت به اجرای «از تنهایی گريه مکن» رسید. در این قطعه صدای پیانو نیز با دیگر ساز ها همراه شد تا ملودی ابوالفضل صادقی نژاد به اجرا در بیاید. «از خون جوانان وطن» به عنوان آخرین اثر بخش نخست نواخته شد.

حریر شریعت زاده، نوازنده پیانو، به همراه سالار عقیلی روی صحنه حاضر شد. قطعه «مرا رها نکن» با تکنوازی پیانو و شعر محمدرضا یار به گوش حاضران رسید. بی وقفه به دنبال آن، «سپید و سیاه» نیز با همراهی صدای تکنوازی پیانو اجرا شد.

برای ادامه بخش دوم کنسرت، ارکستر دوباره روی صحنه حاضر شد. پرلود «گریز، پرهیز عاشقانه» قطعه بی کلامی بود که با هم نوایی ساز ها نواخته شد.

نوازنده گیتار به ارکستر اضافه شد و سپس  «ایران» با شعر افشین یداللهی خوانده شد و تشویق ممتد حاضران را در پی داشت. در ادامه اجرای پر شور «خوشه چین»، اركستر «ایران جوان» را با شعر بیژن ترقی به عنوان قطعه انتهایی اجرای خود یک صدا نواخت.

بابک زرین و پویا امینی از مهمانان این اجرا بودند.

عکس های آنیتا راستگو از این کنسرت را در ادامه ببینید:منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q