۱۴۰۳ اول تير - 01:42 ب.ظ

شامگاه 19 شهریور در برج آزادی؛کنسرت پرشور گروه «هیرون» با موسیقی بوشهر برگزار شد

کنسرت پرشور گروه «هیرون» با موسیقی بوشهر برگزار شد
نوای فارس: نخستین کنسرت مستقل گروه بوشهری «هیرون» شامگاه 19 شهریور در برج آزادی روی صحنه رفت.

به گزارش نوای فارس به نقل از روابط عمومی این برنامه، گروه موسیقی بوشهری «هیرون» با یک اجرای پرشور و سرشار از ریتم و انرژی نخستین اجرای رسمی خود را در تهران و در برج آزادی روی صحنه برد تا دوستاران موسیقی و حاضرین در سالن لحظات شادی را با موسیقی جنوب و بوشهر سپری کنند.

در حالی که پرده استیج هنوز کنار کشیده نشده بود، اعضای گروه شروع به نواختن و هلهله کردند و به مرور با باز شدن پرده‌ها این شور و شوق بیشتر و بیشتر شد تا با همراهی حاضرین در سالن، ابتدای اجرای این گروه بوشهر شور و حال خاصی را به خود ببیند.

نوذر سعادت‌پور در ابتدای این کنسرت رو به حاضرین گفت: «موسیقی بوشهر همواره و در دوره های مختلف به خوبی توانسته بخش هایی از موسیقی جنوب کشور را به جامعه ایرانی و جهان معرفی کند و همین نگاه فرهنگی باعث شده بار دیگر شاهد جان گرفتن موسیقی جنوب در اقصی نقاط کشور باشیم.»

نوازنده نی انبان گروه «هیرون» افزود: «بخشی از وظیفه ما حفظو نگهداری آئین های قدیمی و کهن نواحی مختلف در کشور است و امید داریم که بتوانیم با همین اجراها گوش مخاطب را با این نغمه های تاریخی و آواهای ماندگار آشنا کنیم و این رویه قطعا برایما سخت است ولی انرژی و شوری که از شما می بینیم ما را به ادامه این روند امیدوارتر خواهد کرد.»

در بخش های مختلف این برنامه شاهد هنرنمایی و انجام حرکات آئینی از سوی هنرمندی روی صحنه بودیم که با استقبال فراوان دوستداران موسیقی رو به رو شدو همین استقبال باعث شد سعادت پور درباره این حرکات توضیح دهد: «موسیقی بوشهر و جنوب همیشه با حرکات آئینی و کهن تلفیق شده و اطلاق واژه رقص به این حرکات از غلط های تاریخی است. این حرکات بخشی از آداب و رسوم و آئین های محلی بوشهر است که همیشه با موسیقی آن خطه بوده و هست و نفس کشیده. هرگز نباید از آنها تعبیر به رقص شود.»

خیام خوانی، جنگ نامه خوانی، حنابندان، عروسی، کار روی دریا، عاشقانه های جنوبی، شروه خوانی، بیت خوانی و... از دیگر بخش های این کنسرت در برج آزادی بودند.

«نوذر سعادت‌پور» (ني‌انبان و سرپرست گروه)، «وزان» (خواننده)، «تِینو» (خواننده)، «نيما تنگسيري» (ضرب تمپو)، «مهدي احمدي» (تمپو كونگا)، «محمود بردك نيا» (دُم دُم)، «فرشيد چهره آزاد» (دمام)، «فرشاد چهره آزاد» (ادوات افكتي)، «سعيد ساحلي را» (كاخُن و دمام)، «حسين كاوه خو» (عود)و شيلا زمان پور، هانيه شهمرادي، مريم برزگر (كرال) اعضای گروه موسیقی «هیرون» را تشکیل می‌دهند.

این کنسرت به تهیه کنندگی امیرعباس دهباشی و همت شرکت بین المللی کارمان در تهران روی صحنه رفت.
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q