۱۴۰۳ اول تير - 03:29 ب.ظ

به سرپرستی و خوانندگی سامان علیپور؛«همنوازان آوای پارسیان» به اندیشه می‌رود

«همنوازان آوای پارسیان» به اندیشه می‌رود
نوای فارس: کنسرت موسیقی «همنوازان آوای پارسیان» به سرپرستی و خوانندگی سامانعلی پور 9 آذر در دو بخش لری و کردی در تالار اندیشه حوزه هنری به روی صحنه می رود.

سامان علی پور علاوه بر خوانندگی و سرپرستی آهنگسازی و تنظیم قطعات را نیز بر عهده داشته است ، قطعات اجرایی بر اساس موسیقی اقلیم زاگرس با نگرشی نو ،ایجاد فضای ریتمیک بدیع،احیای ملودی های به خاموشی سپرده شده و خلق روایات عاشقانه با بازافرینی و باز نگری امروزی بر اساس موسیقی دستگاهی با تکیه به اصالت موسیقی نواحی و محلی ارکستراسیون شده است تنوع  کوک و دستگاه و استفاده از سازهای موسیقی فولک از ویژگی های این اجراست.

سامان علی پور از چهره های موسیقی فولک و نیز پژوهشگر موسیقی کشور است که دارای چندین مقام ملی و بین اللملی است.

 او با برگزاری اولین کنسرت رسمی موسیقی لری در تهران خود را با مخاطبان معرفی کرد که تاکنون نیزدر راه حفظ و اشاعه موسیقی محلی قدم های استوار برداشته است.

در این کنسرت پوریا لک(کمانچه)، میثم نوری(کوبه ای)، سیاوش آریان کیا(تار)، مهدی طونی (تمبک)، آنیتا هراتی(قانون)، شاهرخ پیمانی(سرنا)، مهدیس طاری (دف)، سمانه شهیدی (آوا)، فرزانه طیبی(آوا)،کمال شفیعی(عود)،فرشته يار احمدي(كمانچه) در قالب همنوازان آوای پارسیان سامان علی پور را همراهی می کنند.

این اجرا به مدیریت برنامه پروین سرلک به تهیه کنندگی آیدا امیری روز پنجشنبه 9 اذر در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می رود.

علاقه مندان جهت رزرو و تهيه بليت ميتوانند با مراجعه به سايت ايران كنسرت و يا با شماره تلفن 09381573809 اقدام کنند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q