۱۴۰۳ سوم مرداد - 03:05 ق.ظ

تولد یک ارکستر مجلسی جدید؛«پایتخت» به سرپرستی محمدنبی روی صحنه می‌رود

«پایتخت» به سرپرستی محمدنبی روی صحنه می‌رود
نوای فارس: ارکستر مجلسی "پایتخت" به سرپرستی سامان محمدنبی به طوری رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

سامان محمدنبی نوازنده ویولن و سرپرست ارکستر تازه تأسیس «پایتخت» گفت: هدف از تشکیل این ارکستر در وهله اول حفظ و اشاعه فرهنگ غنی موسیقی و ارتقای سطح شنیداری مردم است. متأسفانه یکی از مهم‌ترین مشکلات موسیقی مربوط به ذائقه مردم است که هنرمندان وظیفه دارند در بالا بردن آن تلاش کنند.

وی افزود: در طول سال ارکسترهای بسیاری تشکیل می‌شود که بعد از چندین اجرا به‌طور کامل منحل می‌شوند و این نشان‌دهنده ایرادات ساختاری و نبود برنامه‌ریزی بلندمدت برای آنان است.

این هنرمند همچنین گفت: ما برای ارکستر مجلسی "پایتخت" به‌صورت فصلی برنامه‌ریزی کردیم و هر فصل هنری ما چهار ماه خواهد بود. ارکستر مجلسی پایتخت دارای یک شورای فنی چهار نفره است که در مسائل فنی، تخصصی و برنامه‌ریزی‌های مربوط به دعوت از نوازندگان، آهنگسازان، رهبران مهمان و همچنین رپرتوار هر اجرا بررسی لازم را انجام می‌دهند.

او ادامه داد: ارکستر مجلسی "پایتخت" طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده ابتدا فراخوان حضور نوازندگان با اولویت فارغ‌التحصیلان رشته موسیقی و سپس فراخوان آهنگسازان را منتشر می‌کند و به‌طور حتم تا پایان سال جاری روی صحنه خواهد رفت.

محمدنبی فارغ‌التحصیل مدیریت فرهنگی و دارای تحصیلات آکادمیک موسیقی بوده و از شاگردان اساتیدی چون همایون خرم، سیاوش ظهیرالدینی، کارو غوکاسیان، مصطفی کمال پورتراب، امیراشرف آریانپور است. او سابقه نوازندگی در ارکستر ملی ایران، ارکستر صداوسیما و ... را دارد.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q