۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 01:10 ب.ظ

رضا حسین پور «انتظار» را به «تکرار» رساند

رضا حسین پور «انتظار» را به «تکرار» رساند
نوای فارس: از پخش آلبوم «انتظار» با صدای «رضا حسین پور» در دسترس عموم قرار گرفت.

 «رضا حسین پور» اولین آلبوم رسمی خود را که در سبک ملی و سنتی در سال گذشته منتشر کرده بود بازپخش کرد. آلبوم «انتظار»،از 6 قطعه بنام های «انتظار»، «آواز دل»، «همزبون»، «گل من»، «خانه دوست کعبه» و «خزان آرزو» تشکیل شده است که «کوروش آقامجیدی»، «محمد حاج محمدی»، «بیژن ترقی» و «تورج نگهبان» این قطعات را سروده اند .آهنگسازی و تنظیم اغلب این قطعات بر عهده ی «حسن میرزا خانی» بوده است. اما برخی از قطعات همچون دو قطعه ی «آواز دل» و «خزان آرزو» از زنده یادان «پرویز یاحقی» و «همایون خرم» و خانه دوست به آهنگسازی «هادی فیض آبادی» بوده و همچنین تنظیم قطعات با آقایان «پویان رمضانی» و «چاوش اسکندری خواه» بوده است. اما از نوازندگان این اثر می توان به چاوش اسکندری خواه، ساینا زمانیان (تار)، مهرداد نوبخت، علیرضا دریایی (کمانچه)، سیاوش عظیمی، امیر صفرپور (تنبک)، کاوه تسعیری (ویولن آلتو)، آتنا اشتیاقی (چلو)، حامد حبیب پور (دف و تنبک) و پگاه خیراندیش (کمانچه) اشاره نمود.

لازم به ذكر است که خواننده این آلبوم  «رضا حسین پور» پس ازفراگیری تئوری موسیقی ، يادگيري آواز را در مشهد در محضر استاد «رضا شاکری»  آغازنمود و پس ازآن از محضر اساتيد ديگري همچون مرحوم "فريدون پوررضا " در رشت و "مظفرشفيعي "و "حميدرضا نوربخش " در تهران بهره برد .

وي براي تكميل آموخته هايش به كارگاه آوازي استاد بزرگ آواز ايران  " استاد شجريان  " راه يافت و از راهنماييهاي اين استاد بي بديل استفاده كرد .
وی اولین اجرای زنده خود را در ویژه برنامه ای زنده در دانشگاه آزاد فردوسی مشهد تجربه کرد، همچنین این خواننده دراجراهاي زيادي اعم از مناسبتهاي گوناگون شركت نموده كه آخرين آنها مربوط به جشن بانك اقتصاد نوين در سالن هتل المپيك تهران و سالن همايشهاي سازمان صداوسيما ميباشد .

وي بنا به درخواست تهيه كنندگان ويژه برنامه  تلویزیونی "دعوت" که در برج میلاد به اجرا درآمد دو قطعه  «گل من» و  «هم زبون» را به روی صحنه برد .
این آلبوم به دلیل استقبال مخاطبان به بازپخش رسید.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q