۱۴۰۳ سوم مرداد - 03:49 ق.ظ

گفتگو با نوازنده مطرح کامکارها به بهانه کنسرت «نی بانگ»؛بیژن کامکار: اين بار بدون برادرانم بر روی صحنه می‌روم

بیژن کامکار: اين بار بدون برادرانم بر روی صحنه می‌روم
نوای فارس: «بیژن کامکار» از نوازنده ها و خواننده های مطرح موسیقی سنتی کشورمان در روزهای 22 و 23 آذر ماه در تالار وحدت همراه با گروه «نی بانگ» به آهنگسازى كاوه سپندار به اجرا می پردازد. توضیحات ایشان در مورد این کنسرت از این قرار است که از نظر محتوا مثل کنسرت های قبل است و ترکیبی از موسیقی سنتی و موسیقی فولکلور کردی است، اجرای بخش فارسی برعهده « مجتبی عسگری» و بخش کردی را بنده اجرا خواهم کرد. از لحاظ ظاهر هم باید بگویم که در کنسرت های قبل با برادرانم به اجرا می پرداختم و در کنسرت پیش رو با یک تعداد جوان نازنین که آینده موسیقی ما را در دست دارند به اجرا می پردازم.

«کاوه سپندار» آهنگساز و سرپرست گروه است که در این اجرا سازهای نی و دیوان را خواهد نواخت. از دیگر هنرمندان این کنسرت نیز می‌توان به عود و دیوان  «کسری سپندار» ، سنتور «سوده اسدپور» ، سنتور «مسعود آرامش» ، کمانچه «همایون پشتدار» ، تار و دیوان  «صائب کاکاوند» ، تمبک و ساز های کوبه ای  «ماهور زمانه پور» ، کمانچه «نرگس دهقانی» ،‌تارباس  «کاوه آهنگرانی» و دف و دهل  «رامین ملکی» اشاره کرد.
استاد  «کامکار» در این گفت وگو توضیحاتی نیز در مورد موسیقی کشورمان دادند : جوانان ما  هم بالطبع جوانان سراسر دنیا قدر موسیقی کشورشان را نمی دانند و به سمت و سوهای دیگر کشیده می شوند ولی با این حال من آینده موسیقی کشورمان را روشن می بینم.

جالب است بدانیدکه در زمینه نوازندگی  تحصیلات استاد «بیژن کامکار» در زمینه تار است ولی بیشتر به عنوان نوازنده دف معرف حضور مردم هستند و این در صورتی است که اولین سازی را که در دست گرفتند تنبک بوده است و به قول خودشان تمامی اعضای خانواده از این ساز شروع به کار کرده اند. اما از لحاظ خوانندگی از 5 سالگی در رادیو سنندج به آوازخوانی پرداخته اند ولی به صورت جدی و رسمی در سال 1356  «حصار» از حسین علیزاده را خوانده است. وی همچنین از برنامه اش برای آینده اینچنین گفت که کشوی میز من و برادرانم پر از نت است ولی متاسفانه هیچ تهیه کننده ای این ریسک را نمی کند که سرمایه اش را در این راه صرف کند، پس تنها حمایتی که می شود از ما خوانندگان داشت برگزاری کنسرت است.

قابل ذکر است که اجراهای هر دوشب این کنسرت در ساعت 21:30 دقیقه می باشد و به همت موسسه فروغ فلق و با مدیریت خانم زهرا همتی به روی صحنه می رود.

همچنین علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q