۱۴۰۳ اول تير - 03:05 ب.ظ

لذت شنیدن ساز و آواز در یک کنسرت خیریه؛وحید تاج برای کودکان زلزله‌زده به روی صحنه رفت

وحید تاج برای کودکان زلزله‌زده به روی صحنه رفت
نوای فارس: کنسرت وحید تاج با همراهی گروه مهربانی به سرپرستی و آهنگسازی سلمان سالک، شامگاه یکشنبه ۲۶ آذرماه سال جاری در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش نوای فارس به نقل از روابط عمومی این کنسرت، عواید این کنسرت صرف کمک به کودکان زلزله‌زده کرمانشاه می‌شود به همین خاطر در ابتدا توضیحاتی پیرامون فعالیت موسسه خیریه مهر آفرین ارائه شد.

این کنسرت که در دو بخش به روی صحنه رفت در بخش نخست کنسرت به اجرای تصانیف "پرواز با خورشید" با شعری از فریدون مشیری، "دیدار " با شعری از سیمین بهبهانی، "مرغ شب" با شعری از محمدعلی جعفری و "بی نشان" با شعری از علی تاج و چند ساز و آواز اختصاص یافت و در بخش دوم مخاطبان شاهد اجرای تصانیف "من شادم" با شعری از کریم فکور، "یار دلنواز" با شعری از حافظ و مژده آزادی با شعری از هوشنگ ابتهاج و دو ساز و آواز بودند. که سلمان سالک آهنگسازی تمامی قطعات به‌جز قطعه محلی "بی‌نشان"، "مرغ شب" و "من شادم" را بر عهده داشت.

فاطمه دانشور مدیرعامل موسسه نیکوکاری مهر آفرین بعد از اجرای بخش نخست کنسرت، دقایقی را به سخنرانی پرداخت و مشکلات کودکان زلزله‌زده کرمانشاه را مطرح کرد.
از نکات قابل‌توجه این کنسرت توجه ویژه به بخش ساز و آواز بود، به‌نوعی که با اجرای هر تصنیف، مخاطبان شاهد یک ساز و آواز بودند و انتخاب‌ها آن‌قدر هوشمندانه بود که مخاطب را با خود همراه و لذت شنیدن ساز و آواز را برای حاضران دوچندان می‌کرد.

همچنین نوازندگان در این کنسرت به دو نوازی و چند نوازی پرداختند که نظر تماشاگران را جلب کردند و بارها مورد تشویق مخاطبان قرار گرفتند.

از طرفی باگذشت بیش از یک ماه از حادثه ناگوار زلزله کرمانشاه، وحید تاج و گروه مهربانی برای حمایت از کودکان زلزله‌زده روی صحنه رفتند تا نشان دهند که گذر زمان باعث نمی‌شود که همدلی و کمک از یاد مردم و هم‌وطنان برود و همچنان کمک به هم‌وطنان از اولویت‌های این هنرمندان است و حمایت از کودکان که بیشترین آسیب را در چنین اتفاقاتی متحمل می‌شوند برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.

امیر رحمانی (سنتور)، مریم خدابخش(عود)، بیتا قاسمی (ویلن‌سل)، حميدرضا آفريده (کمانچه)، وفا مصباحی (نی) و مجيد عليزاده (تمبک) اعضای ارکستر مهربانی را به سرپرستی سلمان سالک نوازنده تار و خوانندگی وحید تاج تشکیل می‌دادند.

کنسرت گروه موسیقی مهربانی به خوانندگی وحید تاج، یکشنبه 26 آذرماه سال جاری به همت موسسه فرهنگی هنری آوای مهربانی و با همکاری موسسه نیکوکاری مهر آفرین در تالار وحدت برگزار شد.

در ادامه می توانید عکسهای آنیتا راستگو از این کنسرت را ببینید:
 
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q