۱۴۰۲ دوم اسفند - 09:45 ق.ظ

کنسرت خیریه گروه راز و نیاز در شیراز برگزار شد؛همراهی سالار عقیلی و گروهش با زلزله زدگان

همراهی سالار عقیلی و گروهش با زلزله زدگان
نوای فارس: سالار عقیلی برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور در شیراز به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی گروه موسیقی «راز و نیاز»، مجموعه فرهنگی سینمایی هنرشهرِآفتابِ مجتمع بزرگ خلیج فارس  شیراز ساعت 21 شب گذشته 16دی ماه میزبان سالار عقیلی و گروهش بود.
این اجرا که به نفع زلزله زدگان غرب کشور برگزار می شد، چند بخش جداگانه داشت.

در آغاز این کنسرت، قطعه ویدیویی در «زیر این آوار» با صدای سالار عقیلی، شعر سعید رمضانی و آهنگسازی شایان کریمی  (که پس از حادثه دلخراش زلزله غرب کشور تهیه و منتشر شده بود) پخش شد.
 استقبال و تشویق های مخاطبان شیرازی بعد از پایان این قطعه ویدئویی، مقدمه حضور سالار عقیلی و حریر شریعت زاده روی صحنه بود تا با اجرای آواز و پیانو اجرای گروه «راز و نیاز» را به مردم خیر شیرازی و حاضران در سالن تقدیم کنند.

در ادامه سالار عقیلی با همراهی پیانوی حریر شریعت زاده قطعه «مرا رها مکن» از آلبوم «از تنهایی گریه مکن» ( با آهنگسازی ابولفضل صادقی نژاد) را اجرا کردند. این آلبوم توانست در جشن موسیقی ما جایزه بهترین آلبوم موسیقی ایرانی در بخش مردمی را برای عقیلی به ارمغان بیاورد.

پس از آن دواود منادی نوازنده «ویلنسل» گروه هم روی صحنه آمد و قطعه «سیاه و سپید» اجرا شد.

بخش بعدی کنسرت خیریه سالار عقیلی و گروهش، با همراهی نوازندگان موسیقی کلاسیک آغاز شد. در این بخش از اجرا گروه «راز و نیاز» آثار ملی- میهنی و خاطره انگیز عقیلی را اجرا کردند.

در میان همین بخش «کلنل» که اولین قطعه تئاتری سالار عقیلی با آهنگسازی بابک زرین و ترانه افشین مقدم است، برای نخستین بار در شیراز  اجرا شد.

بخش پایانی این برنامه با حضور نوازندگان سازهای سنتی گروه راز نیاز و با اجرای قطعاتی همچون «خاک مهرآیین» همراه بود.

قبل از اجرای قطعه پایانی سالار عقیلی چند کلامی درباره سختی ها و نیازهای مادی و معنوی زلزله زدگان غرب کشور با حاضران در  مجموعه هنرشهرِآفتابِ خلیج فارس شیراز سخن گفت و از حمایت های ایرانیان برای بازسازی مناطق آسیب دیده قدردانی کرد.

حریر شریعت زاده(پیانو و دف)، محمدرضا اسکندری (تار باس)، علی خشتی نژاد (تار)، علیرضا دریایی (کمانچه)، فردین لاهورپور (نی و کلارینت)، داود منادی (ویلن سل)، سهراب برهمندی (ویولا)، مونیکا لوران (ویولن)، سحاب تربتی (تنبک) و روزبه زرعی (کاخن و سازهای کوبه ای) سالار عقیلی را در اجرای کنسرت خیریه گروه راز و نیاز در شیراز که تا دقایقی از  بامداد 17دیماه ادامه داشت، همراهی کردند.

 عقیلی که قرار است در جشنواره موسیقی فجر با ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان به روی صحنه برود، با اجرای تصنیف «ایران جوان» کنسرتش در مجموعه هنر شهر آفتاب شیراز را به پایان برد.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q