۱۴۰۳ بيست و پنجم فروردين - 12:17 ب.ظ

اجرای تریوی اِکسیکلن از کشور مغلوستان در جشنواره موسیقی فجر

اجرای تریوی اِکسیکلن از کشور مغلوستان در جشنواره موسیقی فجر
نوای فارس: در دومین شب جشنواره موسیقی فجر در سئانس اول تریوی اِکسیکلن از کشور مغولستان به اجرای موسیقی فولک منطقه خود پرداختند.

 این گروه سابقه بیست سال فعالیت در زمینه اجرای رپرتوار موسیقی کلاسیک مغولی را دارد در اجرای امشب خود نمونه‌های اصیلی از این سنت را برای مخاطبان به زیبایی هر چه تمام اجرا کرد. این گروه متشکل از سه نوازنده به نام‌های عمرتووشین باساندورج، اوگانباتر تسندو اُچیر، و تیمورسای‌خان جانلاو بودند که با سازهای سنتی مغولی به اجرای برنامه خود پرداختند. پیش از اجرای هر قطعه از اتاق فرمان شرحی بر قطعه مربوطه برای حاضرین قرائت می‌شد تا با ذهن بازتری برنامه را دنبال کنند.

از نکاتی که مخاطبان را به تماشای این برنامه ترغیب می‌کرد اجرای آوازهای حلقیِ مغولی بود که از سنت‌های آوازیِ کهن موسیقی این کشور محسوب می‌شود. همچنین تکنوازی کمانچه مغولی با نام مورین خور دیگر بخش بسیار جذاب این برنامه بود؛ ساز زهی‌آرشه‌ایِ دو سیم که معمولاً با آرشه‌ای از دم اسب نواخته می‌شود. تریوی اکسیکلن برای قطعه بیز قطعه‌ای از موسیقی فولک مغولی را که در ابتدای برنامه اجرا کرده بود را بار دیگر برای مخاطبان اجرا کرد.
در سومین روز جشنواره موسیقی فجر در سئانس اول کُر ارکستر سمفونیک تهران به رهبری رازمیک اوحانیان و در سئانس دوم گروه یاربانگ به سرپرستی حامد زند و خوانندگی پوریا اخواص به اجرای برنامه خود می‌پردازند.

سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به ریاست حمیدرضا نوربخش در شش سالن تهران تا 29 دی ماه برگزار می‌شود.

در ادامه می‌توانید عکس‌های کیارش مسیبی از این کنسرت را ببینید:
 
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q