۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 11:41 ق.ظ

دونوازی باغلاما و دیوان؛موسیقی کلاسیک و هنری ترکیه اجرا شد

موسیقی کلاسیک و هنری ترکیه اجرا شد
نوای فارس: اجرای اِرکان اُگُر و اسماعیل حکّی موزیسین‌های ترکیه‌ای شنبه شب در تالار وحدت برگزار شد و شامل دونوازی باغلاما و دیوان، از سازهای موسیقی هنری ترکیه بود.

در این کنسرت قطعاتی از رپرتوار موسیقی کلاسیک و هنری این کشور برای حاضرین به زیبایی هر چه تمام اجرا شد. این دو نوازنده به‌جز دونوازی به اجرای آواز با ترکیب صداهایشان در رجیسترهای مختلف پرداختند.

اِرکان اُگُر متولد 1954 است. او در ساخت گیتارهای بدون‌پرده مشهور است و اولین گیتار بدون پرده را در سال 1976 ساخت. اُگُر در ارائه‌ آثارش همواره از موسیقی‌های فولک ترکیه، موسیقی کلاسیک و موسیقی‌های سنتی و کهن بهره برده و دست به تجربه‌های نوینی زده است. از او به عنوان استاد سازهای قوپوز و باغلاما نیز یاد می‌کنند.

از این هنرمند آلبوم‌های بسیاری منتشر شده است؛ آلبوم "فؤاد" در سال 2001 با همکاری موسیقیدان شهیر اَرمنی ژیوان گاسپاریان ضبط شده و دو آلبوم هم در سال‌های 1998 و 2000 با همکاری اسماعیل حکّی دمیرچی‌اُغلو از سوی کمپانی کالان منتشر شده است. همچنین در سال 2004 جایزه‌ی بهترین موسیقی فستیوال پرتقال طلایی آنتالیا و در سال 2005 جایزه‌ی بهترین موسیقی فستیوال بین‌المللی فیلم آنکارا را از آن خود کرده است.

اسماعیل حکّی دِمیرچی‌اُغلو، فارغ‌التحصیل هنرستان عالی استانبول است. همکاری او با اِرکان اُگُر به سال 1988 برمی‌گردد که در کنسرت‌های داخل و خارج از ترکیه اجرا داشته‌اند. از او در سال 2002 یک آلبوم تک‌نوازی به نام "هرچه بادا باد" منتشر شده است و در مارس 2017 آلبوم جدید این دو هنرمند با عنوان "دیدار با ناشناخته‌ها" منتشر شده است.

در ادامه می توانید عکسهای پدرام نظری از این کنسرت را ببینید:
 
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q