۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 09:27 ب.ظ

اجرای نواحی «نی مه» در جشنواره موسیقی فجر برگزار شد

اجرای نواحی «نی مه» در جشنواره موسیقی فجر برگزار شد
نوای فارس - مینا آتشی: گروه موسیقی بوشهری نی مه به سرپرستی امیر شکاری در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت و قطعات لنگر، چلچله، باد شمال، سی چیشی یارم، حنابندان، دادی بر بادم، جومه نارنجی، خیام خوانی، مرکب خوانی، دلشوره، تار ربابم و... را اجرا کرد.

این گروه متشکل از امیر شکاری خواننده، آرش نادری ضرب و تمپو، حسین کاوه خو عود و فلوت، میثم عبدالشیخی نی انبان و دایره، عباس نجفی دم دم و دایره، عباس قطیفی ضرب و دمادم، بزرگمهر صفوی تمپو، مسعود علیپور سازهای افکتیو، ذوالفقار غریبی نی جفتی، احمد علیشرفی نی جفتی روی صحنه رفت و حرکات آیینی هم توسط احمد حیاوی، مهدی ضغیمی و مهدی آزادی انجام گرفت.

گروه موسیقی بوشهری نی مه از سال 1391 به‌طور جدی فعالیت خود را آغاز کرد و به دلیل دارا بودن خواننده و نوازنده‌های جوان، موفق به اجرای نخستین کنسرت خود در تابستان 92 در بوشهر و در حمایت از بیماران کلیوی این استان شد.

این گروه در بین سال‌های 92 تا 95، چهار کنسرت در شهرهای بوشهر، گناوه و برازجان برگزار کرد و با شرکت در جشنواره‌های زاگرس‌نشینان و عدالت و صلح پایدار، به موفقیت‌های جدیدی دست یافت.

در موسیقی بوشهر، همچون موسیقی دیگر مناطق، انواع احساسات و حالات درونی نوازنده و یا خواننده، همچنین تعدد سبک‌های اجرایی مرتبط با ساختمان و بافت گام و یا به عبارتی مربوط به گوناگونی فواصل یا ایستگاه‌های صداهای تشکیل‌دهنده گام آهنگ‌هاست. پس از این جهت، اهمیت بررسی گام‌های مختلف سازی (نی انبان و نی جفتی و همچنین آوازی در قطعات بدون ساز) برای ما مسلم می‌شود.

در ادامه می‌توانید عکس‌های شیرین رسام از این کنسرت را ببینید:
 
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q