۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 09:08 ب.ظ

اجرای پرشور پیانیست هلندی در تالار وحدت؛شهرداد روحانی «قطره باران» را به درگذشتگان سانچی تقدیم کرد

شهرداد روحانی «قطره باران» را به درگذشتگان سانچی تقدیم کرد
نوای فارس - سمیه باقری: جمعه شب جرای پایانی، سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت به ارکستر سمفونیک تهران با رهبری شهرداد روحانی اختصاص داشت که با استقبال گسترده علاقه مندان در دو شب پیاپی برگزار شد.

در ابتدای این کنسرت، گروه ارکستر سمفونیک تهران به اجرای "آوای اسلوانیک شماره 8" اثر آنتوان دورژاک پرداختند.پس از این قطعه، شهرداد روحانی از حاضران تشکر کرد و گفت: قطعه بعدی که اجرا خواهیم کرد "کنسرت پیانو شماره 2" اثر فردریک شوپن است که آن را در 18 سالگی نوشته است.

او افزود: از آنجایی که این قطعه چند بخش متوالی همراه با سکوت دارد، بسیار متشکر می‌شویم اگر تشویق‌ها را به قسمت پایانی این قطعه موکول کنید.

او در ادامه مارتینوس ون دن هک پیانیست  هلندی این قطعه را معرفی کرد و به روی صحنه آورد.

"کنسرت پیانو شماره 2" در سه بخش متوالی اجرا شد که به ترتیب ریتم آرام، تند و آرام داشت. در پایان این قطعه حاضران به احترام گروه ایستادند و دقایقی طولانی آنان مورد تشویق قرار گرفتند. این تشویق‌ها سبب شد که  مارتینوس ون دن هک  مجددا بر روی صحنه حاضر شود و تک نوازی زیبایی را با پیانو اجرا کند.

در بخش دوم این کنسرت شهرداد روحانی پدرام فریوسفی را به روی صحنه دعوت کرد. فریوسفی در  قطعه "طرح‌های سمفونیک" اثر احمد پژمان، تک نوازی زیبای ویولن را بر عهده داشت. در ادامه این برنامه دو قطعه "مدیتیشن" اثر جول سنه و "پرنده آتشین" اثر استراوینسکی اجرا شد.

پس از اجرای این قطعات، شهرداد روحانی در میان تشویق و اشتیاق حاضران گفت: قطعه‌ای را به یاد عزیزانی که در حادثه غم انگیز سانچی جان خود را از دست دادند اجرا می‌کنیم.

او افزود: از آنجایی که ما موزیسین هستیم، صحبت کردن با کلمات برای ما بسیار سخت است. به همین خاطر فکر می‌کنم که بهترین روش برای بیان احساسات ما همان استفاده از نت‌ها و موسیقی باشد. روحانی ادامه داد: قطعه "قطره باران" اثری است که به یاد این عزیزان و خانواده هایشان اجرا می‌کنیم.

پس از پایان این قطعه غم‌انگیز که با محوریت ویولن نواخته شد، روحانی گفت: این بهترین راهی بود که با آن می‌توانستیم نسبت به عزیزان درگذشته و خانواده‌های داغدار آنان ابراز همدردی کنیم. کنسرت گروه ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی پنج شنبه و جمعه 28 و 29 دی ماه در تالار وحدت اجرا شد.

با اتمام کنسرت گروه ارکستر سمفونیک تهران، اجراهای سی و سومین جشنواره موسیقی فجر نیز به پایان رسید.

در ادامه می توانید عکسهای پدرام نظری از این کنسرت را ببینید:
 
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q