۱۴۰۳ سوم ارديبهشت - 01:28 ق.ظ

نخستین آموزشگاه ساز سازی در ایران افتتاح شد

نخستین آموزشگاه ساز سازی در ایران افتتاح شد
نوای فارس: آموزشگاه سازسازی «ماهون» به مدیریت امیر طاهری با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این آموزشگاه در دو بخش آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی دورهای تخصصی خود را برگزار می نماید.

امیر طاهری درخصوص تاسیس آموزشگاه «ماهون» توضیح داد: «این آموزشگاه با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی قصد دارد تا با نگاهی جدی تر علاوه بر ایجاد زمینه های آشنایی هنرجویان با این حرفه و تربیت افراد متخصص، شرایط اشتغال جوانان و علاقمندان را نیز فراهم آورد. چرا که با توجه به شرایط اقتصادی موجود فعالیت در این حرفه هنری علاوه برمرتفع ساختن نیازهای هنرمندان نوازنده در تهیه ساز، می تواند از خروج ارز از کشورتا حدود زیادی جلو گیری به عمل آورد.

او ادامه داد: از آنجایی که برخی نوازندگان و هنرجویان موسیقی در تهیه و انتخاب ساز مناسب دچار مشکلات فراوانی می شوند این مرکز در نظر دارد سازهای دست ساز را در یک فضای رقابتی ارائه دهد و از طرفی نوازندگان و هنرجویان این فرصت را خواهند داشت تا سازی که از لحاظ لحن و طنین کاملاً منطبق بر نیازهای آنان و متناسب با ویژگی فیزیکی و بدنی نوازندگان طراحی شده است را بنوازند.»

آموزشگاه «ماهون» علاوه بر ارایه فنون و رموز ساخت کلیه آلات موسیقی به صورت حرفه ای و آکادمیک با برگزاری دوره های تخصصی رگلاژ، تعمیر، سازشناسی و اکوستیک این توانایی را در نوازندگان و هنرجویان به وجود می آورد تا خود به رفع کلیه نیازهای خود در این خصوص اقدام نمایند.

گفتنی است آموزشگاه «ماهون» به منظور برگزاری دوره های پیشرفته آموزش ساخت ساز از حضور اساتید و بزرگان سازسازی و  موسیقی بهره می برد.

آموزشگاه «ماهون»به مدیریت امیر طاهری سازنده و نوازنده ویولن و عضو انجمن ویولن آمریکا، کارگاه های ویژه آموزش ساخت ساز را برای علاقمندان به این حرفه برگزار می کند. طاهری که سابقه حضور در چندین جشنواره و نمایشگاه ملی و بین المللی را دارد و کسب افتخاراتی در این زمینه را در کارنامه کاری خود ثبت نموده است تصمیم دارد با ارایه آموزش های مناسب این هنر پرطرفدار را به جامعه معرفی کند و فرصتی را برای حفظ شیوه های ساخت ساز در داخل کشور به وجود بیاورد.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q