۱۴۰۳ اول تير - 02:04 ب.ظ

نشست خبری لیان برگزار شد/گزارش تصویریمیرمحمدی: لیان خطهای قرمز مذهبی را رعایت می کند

میرمحمدی: لیان خطهای قرمز مذهبی را رعایت می کند

نوای فارس-مینا آتشی: نشست خبری کنسرت گروه لیان صبح امروز در تالار رودکی با حضور علی میر محمدی (تهیه کننده) و محسن شریفیان (نوازده و سرپرست گروه) برگزار شد.

در ابتدا سید علی میر محمدی (تهیه کننده) این کنسرت گفت: تا به امروز اخبار زیادی مبنی بر لغو کنسرت‌های «لیان» وجود داشته که جای تاسف دارد و حتی امروز هم تا چد ثانیه قبل از این برنامه به من در طی تماسی اعلام کردند که با وجود سُلد اوت شدن، برای مدتی بلیت فروشی آن را از روی سایت ایران کنسرت پایین آورده‌اند.

وی افزود: این گروه همیشه خط قرمزهای مذهبی را رعایت کرده و سعی بر این بوده تا در چارچوب نظام قدم برداشته و همواره  منطبق با ضوابط جمهوری اسلامی قدم بردارند و بر این اساس امید داریم که دیگر شاهد اتفاق‌های تلخ این‌چنینی نباشیم.

بعد از سخنان برگزار کننده این کنسرت، محسن شریفیان در جواب سوال خبرنگاری مبنی بر عدم حضور این گروه در جشنواره موسیقی فجر گفت: نزدیک به دو سال است که به صورت مستمر در جشنواره حضور نداریم و با وجود دعوتی که از ما شده ترجیح می‌دهیم به خاطر برخی مسائل مالی که در این جشنواره نمود دارد از حضور در جشنواره خودداری کنیم.

او افزود: این به معنی این نیست که ما بیشتر دنبال مسائل مالی هستیم؛ بلکه حتی ما عواید کنسرتمان را به زلزله‌زده‌ها تقدیم کردیم اما همانطور که گفتم آنقدر وضعیت مالی بد است که عواید حاصل از این کنسرت اصلا قابل توجه نبوده که این مساله در شان موسیقی نواحی نیست، البته این را هم بگویم که شرایط دوستان جشنواره را می‌فهمم و امیدوارم وضعیت بهتر شود اما باید بگویم فقط این شرایط مالی بود که به ما اجازه حضور در جشنواره را نداد.

وی درباره اجرای مجدد در بوشهر هم گفت: تمام تلاشمان این است که در شهری که متعلق به ما است اجرا داشته باشیم چرا که این نوع موسیقی متعلق به منطقه بوشهر است و معتقدم که باید با دوستان مخالف هم صحبت شده و آن‌ها را قانع کنیم تا بتوانیم این نوع موسیقی را به بهترین شکل ممکن معرفی نماییم.

شریفیان در جواب سوال دیگری درباره تکراری بودن اجرا‌ها گفت: موسیقی ما مثل امواج است که تنها کسی که با دریا آشنا باشد متوجه می‌شود که هر موج با موج دیگر متفاوت است. ما در هر اجرا سعی کردیم تا بخش متفاوتی از موسیقی بوشهر را معرفی کنیم اما بیشترین تاسف من اینجاست که در تهران هر بار نحوه اجرای برنامه عوض شده و مخاطبان جدید داریم و نمی‌توانیم کارهای قبلی را به آن‌ها معرفی کنیم.

او در بخش دیگر صحبت‌هایش به سه مشکل اصلی در این راه اشاره کرد و گفت: در این راه که تا به امروز پیمودم با سه مانع اصلی رو به بودم. اولین مانع خانواده‌ام بودند که این ساز را قبول نداشند و من زمان زیادی طول کشید تا ساز را به آن‌ها معرفی کنم، از طرف دیگر جامعه‌ای بود که نی‌انبان را قبول نمی‌کرد و جایگاه آن مهجور مانده بود که من با  برداشت‌هایی که داشتم چند کتاب در این زمینه نوشته و منتشر کردم، در آخرین جبهه هم مخالفان سرسختی بودند که فکر می‌کردند نی‌انبان راه درست را طی نمی‌کند و این مسئله هم طی جلساتی که تا چندی پیش با آن‌ها داشتم رفع و رجوع شد.

این نوازنده نی‌ابنان در پایان سخنانش به قطعات اجرایی در کنسرت اشاره کرد و گفت: حدود ۲۰ کار آماده کرده بودم که مجبور شدم ۱۲ کار را برای کنسرت آماده کنم، علاوه بر آن یک تصنیف با مضمون نقد اجتماعی نیز دارم که جدید‌ترین کار ما خواهد بود.

لازم به ذکر است که کنسرت گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان روز جمعه ۱۷ بهمن ماه امسال در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q