۱۴۰۳ اول تير - 02:00 ب.ظ

برای اولین بار اتفاق افتاد کنسرت رستاک به قزوین رسید

کنسرت رستاک به قزوین رسید

نوای فارس : گروه رستاک برای اولین بار در استان قزوین در روز 19 بهمن ماه 1393 بر روی صحنه رفت .

بر اساس این گزارش این کنسرت برای اولین بار در شهرستان قزوین اتفاق افتاد . قیمت گذاری بلیط ها از 30 الی 70 هزار تومان معین شده بود . مکان اجرا در سالن بین المللی قزوین  و زمان تعیین شده جهت اجرا کنسرت در ساعت 7 بعد از ظهر تعیین شده بود .

سیامک سپهری (سرپرست و تار)، فرزاد مرادی (خواننده و نوازنده)، بهزاد مرادی (خواننده و نوازنده)، اکبر اسماعیلی پور (تار)، محمد مظهری (کمانچه)، یاور احمدی فر (دف و دایره)، سارا نادری (تنبک و دوتار)، نگار اعزازی (دف و دایره)، پیران مهاجری (عود)، نیما نیک طب (دف و دایره)، امیر مصطفوی (ضرب، تیمپو و تمبک)، داریوش اسدپور (سنتور)، یاسر نوازنده گرجی (سازهای بادی)، حسنی پارسا (کمانچه)، دینا دوستی (کمانچه)، سپهر سعادتی (کنتراباس)، صفرعلی رمضانی (نوازنده میهمان) در این اجرا به روی صحنه رفتند

قطعات سرنای نوروز . بوشهری . پاییز سال بعد . یلدا . ته سیگار . ساکت . بی دلیل در این کنسرت اجرا شدند . بعد از آن قطعات «نماشون سرا» و «لاره» از آلبوم جدید اجرا شد که با تشویق و همخوانی پرشور مردم همراه بود.

نکته بارز دیگری که در اجرای  گروه رستاک نمود داشت، توانایی تعویض سریع ساز توسط نوازندگان است بطوریکه یک نوازنده به اجرای چند ساز در طول قطعه می پردازد. البته در موسیقی کلاسیک هم چنین وضعی موجود است مثلا نوازندگان ویولون در حین اجرا سوردین را روی ساز نصب یا آنرا برمی دارند یا نوازندگان سازهای انتقالی  بادی مثل کلارینت ساز باکوک سی بمل را باسازدر کوک لا تعویض می کنند.

در انتها اعضا گروه از استقبال به وجود آمده تشکر کردند و این برنامه به پایان یافت .

نوای فارس نهایت تشکر از عوامل اجرایی این برنامه جهت همکاری با خبرنگار این رسانه در تهیه این گزارش را دارد .

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q