۱۴۰۳ اول تير - 03:02 ب.ظ

گزارش کنسرت گروه مشتاق در بهشهر:محمدرضا اسحاقی: برای برگزاری کنسرت باید از هشت خوان رستم گذشت

محمدرضا اسحاقی: برای برگزاری کنسرت باید از هشت خوان رستم گذشت

گزارش کنسرت گروه مشتاق در بهشهر:

محمدرضا اسحاقی: برای برگزاری کنسرت باید از هشت خوان رستم گذشت

نوای فارس-مجید احمدی نیا: کنسرت استاد «محمدرضا اسحاقی» و گروه «مشتاق»، در روزهای پنجشنبه و جمعه، 23 و 24 مرداد 1393 در مجموعه‌ فرهنگی بصیرت شهرستان بهشهر برگزار شد.

به گزارش نوای فارس؛ استاد محمدرضا اسحاقی، آخرین راوی موسیقی مازندران در روزهای پنجشنبه و جمعه  مصادف با 23 و 24 مردادماه 93 در مجموعه فرهنگی هنری بصیرت بهشهر روی صحنه رفت.

بر اساس این گزارش، استاد محمدرضا اسحاقی که اکنون هفتمین دهه‌ عمرش را سپری می‌کند، در این کنسرت بدون حضور فرزندش ؛علی اصغر اسحاقی به دلیل اجرا در فستیوالی در ترکمنستان روی صحنه رفت و به اجرای کنسرت خود پرداخت.

در این کنسرت نوازندگانی همچون آرش اسحاقی گرجی (کمانچه)، خسرو اسحاقی گرجی (دوتار)، علی‌اصغر اسحاقی گرجی (عود)، خشایار اسحاقی گرجی (کمانچه)، محمّد ابراهیم‌نژاد گرجی (کمانچه باس)، شایان ابراهیم‌نژاد گرجی (سنتور)، آرمین ابراهیم‌نژاد گرجی (نی)، مازیار محمّدپور گرجی (همخوان)، شهاب بهرامی گرجی (نقاره و دهل)، علی رستمی گرجی (دف و دایره) در کنار وی به اجرای برنامه پرداختند.

در این کنسرت و در طی دوشب اجرا؛ گرمای سالن یکی از مشکلاتی بود که مخاطبان کنسرت را کلافه کرده بود. با وجود سیستم خنک‌کننده، مسئولان سالن فقط دو دستگاه از چهار دستگاه موجود را روشن کردند.در شب دوم، استاد اسحاقی با عذرخواهی از مخاطبان، گفت باید شکر کرد که بد، بدتر نشود.

«سید جمال محمدی» سرپرست «گروه موسیقی نواحی کایر» از مهمانان ویژه‌ شب دوم بود. وی در آنتراکت، روی صحنه رفت و در مورد محمدرضا اسحاقی سخن گفت، از مردم خواست تا فرزندان خود را به سمت موسیقی سوق دهند  که در اینصورت از بسیاری از خشونت‌ها و ناهنجاری‌های جامعه کاسته خواهد شد.

او در پایان برنامه نیز دسته ‌گلی را به استاد تقدیم کرد.

 اسحاقی، پس از پایان اجرای قطعات، از برگزارکنندگان کنسرت، که دو تن از جوانان همشهری‌اش بودند، تشکر کرد و گفت: برای برگزاری کنسرت، باید از هفت خوان – نه – از هشت خوان رستم بگذرید!

از حاشیه‌های این کنسرت، دعوت از همسر استاد برای حضور روی صحنه بود. او در تمام این سالها، پا به پای محمدرضا اسحاقی، در کنارش ایستاد. با گریستن ایشان روی صحنه، اعضای گروه، گل‌هایی را که گرفته بودند به او تقدیم کردند.

لازم به ذکر است که این برنامه با استقبال کم‌نظیر مردم روبرو شد به طوری که در شب دوم، پس از اینکه سالن پر شد، هنوز تعداد زیادی از علاقمندان، بیرون سالن منتظر بودند.

گفتنی است؛ استاد محمدرضا اسحاقی؛ همچنان به فعالیت و پژوهش موسیقایی مشغول است. گروه مشتاق، از گروه‌های بومی استان مازندارن است که تمام اعضایش از روستای «گرجی‌محله» هستند و چهار فرزند اسحاقی نیز در آن حضور دارند.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q