۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 08:25 ق.ظ

اولین کنسرت پاپ سی امین جشنواره موسیقی فجرآهای خوشگل عاشق روی سن رفت

آهای خوشگل عاشق روی سن رفت

نوای فارس-لی لا رضایی:اولین کنسرت پاپ سی امین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت فریدون آسرایی بود که این خواننده از این حضور خود پیش از این ابراز خوشحالی کرده بود.

اولین کنسرت سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر با برپایی اجرای زنده فریدون آسرایی، خواننده پاپ کشورمان پنجشنبه شب 23 بهمن ماه در مرکز همایش های برج میلاد با حضور پرشور مخاطبان این خواننده برگزار شد.

در ابتدای این کنسرت،کلیپ «ببخشید» پخش شد و گروه وارد صحنه شد.سپسفریدون آسرایی قطعه معروف «عشق یعنی» خود که سر آلبومی جدیدترین آلبومش با همین عنوان بود را تقدیم حاضران در سالن کرد که با استقبال خوبی مواجه شد. بعداز این قطعه فریدون رو به حضار اظهار داشت: سعی می کنیم کمتر حرف بزنیم و بیشتر برایتان برنامه اجرا کنیم.

«گل ناز» قطعه بعدی بود که توسط این خواننده اجرا شد و هواداران وی به خوبی وی را همراهی می کردند. اما صدابرداری بد سالن مانع از شنیده شدن صدای خواننده به وضوح می شد.

«نگاهت» پس از این قطعه به اجرا در آمد که پس از آن آسرایی مجددا شروع به صحبت کرد و گفت: ما کاری به کار شما نداریم، هر کاری که دوست داشتید انجام دهید اما لااقل سوتی، دادی، جیغی، فریادی بزنید تا ما در کنار شما انرژی بگیریم که به یکباره همه جیغ کشیدند و دست زدند.

سپس ایمان خراسانی را به عنوان رهبر ارکستر معرفی کرد و با ورود یک نوازنده بانو به روی سن او را «نغمه » معرفی کرد و گفت: من همیشه فکر می کنم هفتاد درصدمخاطبانم بانوان هستند و به همین دلیل از خانم نغمه دعوت که به همکاری کردم.

این نوازنده با ساز تار در قطعاتی بعدی به کمک گروه فریدون شتافت. «کبوتر» اولین قطعه ای بود که در همنوازی وی با دیگر اعضای ارکستر به اجرا در آمد. فریدون درباره این قطعه گفت: این قطعه یکی از بهترین قطعات من است که با تنظیم خوب دوست عزیزم بهروز صفاریان تقدیم می کنم. این چند روز در تهران باران آمد و می توان گفت که هوا خیس بود! بنابراین گفتیم تا بار دیگر آهنگ «کبوتر» را با شعر زیبای عبدالجبار کاکایی و تنظیم بهروز صفاریان برای شما اجرا کنیم که به نوعی شکرگزاری ما از خداوند برای این رحمت الهی است. بعداز این قطعه، «طاقت بیار» اجرا شد و سپس «سلام»با استقبال خوب مخاطبان اجرا شد.

در ادامه دو قطعه «گل آرامشم بودی» و قطعه شاد «مجنون توام» را برای تماشاگران اجراشد  که در اواسط اجرای این دو قطعه بود که لوح تقدیری از سوی شبکه پنج سیما به مناسبت حضور آسرایی در جشن رمضان امسال به وی اهدا شد.

فریدون آسرایی پس از اهدای این لوح به مخاطبان گفت: اگر یک حرکت مایکل جکسونی بلد بودم حتما این کار را انجام می دادم اما به هر ترتیب جشنواره موسیقی است و دوستان مسئول باید من را ببخشند که چنین صحبتی را انجام دادم، چراکه این جو شاد و پر انرژی سالن من را به هیجان و تحرک وا می دارد

وی بعد با تشکر از شبکه تهران در اهدای این لوح تقدیر گفت: خاطرم است که وقتی در برنامه جشن رمضان امسال برای برآورده کردن یک آرزو شرکت کردم یکی از این کودکان آرزو داشت که یک عروسک داشته باشد و بعد از آن هم به شهر بازی برود که این موضوع من را به شدت تحت تاثیر قرار داد؛ بنابراین همینجا از شما می خواهم آرزوهای کوچک را تا آنجا که در توان دارید برآورده کنید.

نوید اسکندر، امین قاسمی، آشور مرادیان، میلاد جوزی، ایمن خراسانی، بابک ایمانی و داوود جعفری , کارن زیاری، نغمه مراد آبادی، حسام متولی و سینا پرتوی از اعضای ارکستر این خواننده بودند.

آسرایی که در طول کنسرت خود بارها با مخاطبان خودارتباط کلامی برقرار کرده بود دوباره لب به سخن گشور و اظهار داشت: آهنگ بعدی را برای کسی می خوانم که در زندگی ام بیشتر از هر کسی عاشقش بودم. امشب این قطعه را به مادرم تقدیم می کنم و از شما می خواهم تا برای همه مادرها یک تشویق جانانه کنید.«هنوز همونیم»عنوان این قطعه تقدیمی بود.

اجرای «ریمیکس» از چند قطعه آلبوم های منتخب فریدون آسرایی در قالب یک قطعه بدون حضور این خواننده به صورت پلی بک از دیگر بخش های این کنسرت بود که فریدون آسرایی در توضیح آن گفت: قرار بود این قطعه ها را به صورت زنده برای شما اجرا کنم اما متاسفانه وقت نشد و ما مجبوریم آن را برای شما پخش کنیم که امیدوارم لذت ببرید.

قطعه های «ببخشید» و «جاذبه» در میان کیفیت بسیار نامطلوب صدا در حوزه سازی و آوازی برای مخاطبان اجرا شد.

آسرایی بعد از اجرای این دو قطعه و اجرای قطعه «دوستت دارم» ضمن تشکر از مسئولان جشنواره موسیقی و فامیل های خود که به این کنسرت آمده بودند، تصریح کرد: اگر تا به اینجا ما را حلال کردید برای ما دست بزنید و بگذارید نانی که می خوریم حلال باشد.

این خواننده بعد از اجرای دوباره قطعه «عشق یعنی» و قطعه «انگار همین دیروز بود» کنسرت خود را با قطعه پرطرفدار «آهای خوشگل عاشق» به پایان رساند.

در ادامه می توانید عکس های علی مجلسی از این کنسرت را مشاهده بفرمایید

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q