۱۴۰۳ سوم مرداد - 04:18 ق.ظ

خالو قنبر شب‌های جنوب را افتتاح می‌کند

خالو قنبر شب‌های جنوب را افتتاح می‌کند
نوای فارس: نهاد فرهنگی "سازباز" که پیش از این رویداد شب‌های جز را به شکل منظم و هر ساله در فصل تابستان برگزار می‌کرد، امسال قرار است برنامه "شب‌های جنوب" را با تعداد اجراهای بیشتر و متنوع نسبت به سال‌های قبل، از 22 تا 24 دی ماه برگزار کند. مانند تمام رویدادهای گذشته‌ی سازباز هر سئانس شامل دو اجرا خواهد بود و علاقه‌مندان با تهیه یک بلیت می‌توانند به تماشای دو اجرا بنشینند.

در اولین شب، خالو قنبر (قنبر راستگو) از بزرگان موسیقی نواحی ایران، این رویداد را افتتاح می‌کند. در سال‌های گذشته اجرای خالو قنبر از پرشورترین اجراها بوده و مخاطبان موسیقی استقبال ویژه‌ای از صدای جادوییِ سازش کرده‌اند. سازباز توانسته این اجرای ویژه را تکرار کند و البته که پس از این اجرا گروه داماهی روی صحنه خواهند رفت. همچنین داماهی با اجرای ترکیبی از قطعات آلبوم اول و دومشان که هنوز منتشر نشده در این اجرا حضور پیدا می‌کنند. با توجه به آنچه پیش از این شاهد بودیم احتمال می‌رود در بخش پایانی خالوقنبر و گروه داماهی همراه با هم قطعاتی را اجرا کنند.

"شب‌های جنوب" در ساعت 21 روز 23 دی ماه میزبان دو گروه پرطرفدار کماکان و جالبوت خواهد بود. کماکان با ترکیب جدیدش قطعاتی از آلبوم دوم‌اش را اجرا خواهد کرد و تنظیم جدیدی از قطعات آلبوم اول ارائه می‌کند. ماکان اشگواری که از همراهان قدیمی کماکان است در این اجرا حضور خواهد داشت. همچنین آلبوم دوم این گروه آماده انتشار است و در پروسه‌ی اخذ مجوز به سرمی‌برد. پس  از کماکان که موسیقی خلوت با سازبندی حداقلی ارائه می‌کند گروه هفت نفره‌ جالبوت اجرای پرجنب‌وجوشی خواهد داشت. در سال‌های اخیر جالبوت با انتشار چند تک آهنگ و اجراهای فصلی تبدیل به یکی از گروه‌های پرطرفدار جریان فرعی موسیقی ایران شده و قرار است به زودی آلبوم اولشان را منتشر کنند.

سومین شب زمستانی شب‌های جنوب با اجرای گروه سلیدون و محسن شریفیان گرم می‌شود. در پارت اول گروه سلیدون که با همکاریِ چند موزیسین جنوبی و چند موزیسین فعال در سبک جز تشکیل شده قطعاتی در حال و هوایِ "جزبندری" ارائه خواهند کرد؛ برخی از این قطعات در اجراهای گذشته‌ی گروه شنیده شده و بعضی جدید هستند. در بخش دوم و پایانیِ شب‌های جنوب، محسن شریفیان که از موزیسین‌های بین‌المللی ایران است با اجرایی متفاوت روی صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت ایران کنسرت جهت تهیه بلیت اقدام کنند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q