۱۴۰۳ سوم مرداد - 04:08 ق.ظ

موسیقی «بمب؛یک عاشقانه» به اروپا رسید

موسیقی «بمب؛یک عاشقانه» به اروپا رسید
نوای فارس: همزمان با اکران «بمب؛یک عاشقانه» آلبوم موسیقی این فیلم که ساخته «النی کاریندرو» آهنگساز یونانی است، توسط کمپانی معتبر ECM منتشر و در سراسر اروپا پخش شد.

این آلبوم موسیقی‌ که شامل آهنگ‌های فیلم «بمب؛یک عاشقانه» پیمان معادی است با نام «همه پرندگان» به تازگی در سالن بزرگ IANOS رونمایی شد.

در این مراسم النی کاریندرو از تجربه‌ی همکاری خود با پیمان معادی کارگردان ایرانی فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» گفت و از «کریستوس بوکوروس» که جلد آلبوم را طراحی کرده و «سقراط سینوپولوس» نوازنده‌ سرشناس چنگ تشکر کرد.

در ادامه این مراسم «گیورگوس هارونیتیس» منتقد یونانی؛ جادوی ملودی؛ رنگ و ریتم موسیقی تازه‌ترین آلبوم «النی کاریندرو» را ویژگی مهم آن نامید و گفت: «اولین صدایی که از ارکستر بیرون می‌آید مرثیه‌ای‌ست بر جریانی که خود را به آرامی در فیلم نشان می‌دهد. «بمب، یک عاشقانه» بافت موسیقایی رمانتیک و لطیفی دارد و از این جهت بعضا به موسیقی فیلم‌های آنجلوپولوس نزدیک می‌شود.»

او در ادامه یادآور شد: «پیانوی النی نقشی کلیدی در این آلبوم بازی می‌کند و عشقی را در پایان به نمایش می‌گذارد که آن را نمی‌بینیم ولی احساسش می‌کنیم. دقیقا مانند زندگی واقعی».

«گیورگوس هارونیتیس» در پایان سخنانی‌اش با اشاره به این که موسیقی آلبوم «تمام پرندگان» موسیقی‌ دورانی است که در آن زندگی می‌کنیم تازه‌ترین اثر النی کاریندرو را بدون هیچ شک و شبهه‌ای آلبوم سال نامید.

در پایان این مراسم «النی کاریندرو» در اجرایی تک‌نفره به نواختن پیانو و چنگ پرداخت.

موسیقی فیلم «بمب: یک عاشقانه» با آهنگسازی «النی کاریندرو» نامزد جایزه‌ بهترین موسیقی متن جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک شده است.

«بمب: یک عاشقانه» فیلمی به تهیه‌کنندگی احسان رسول‌اف و پیمان معادی است که لیلا حاتمی، پیمان معادی، حبیب رضایی، سیامک انصاری و سیامک صفری در آن ایفای نقش کرده‌اند.
در حال حاضر این فیلم در سینماهای سراسر کشور اکران است.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q