۱۳۹۸ بيست و هفتم مرداد - 03:09 ق.ظ

شرکت کننده در بخش استعدادهای درخشان:مخاطبان جشنواره موسیقی فجر خاص هستند

مخاطبان جشنواره موسیقی فجر خاص هستند

نوای فارس-گلریز زربخش شرکت کننده در بخش استعدادهای درخشان در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر معتقد است مخاطب جشنواره موسیقی فجر با مخاطبان دیگر کنسرت‌ها متفاوت است و نگاه خاص‌تری به موسیقی دارد.

به گزارش نوای فارس، بخش استعدادهای درخشان در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر آخرین اجرایش را به حضور دو خواهر نوازنده اختصاص داده است. گلریز و ژابیز زربخش امسال در آخرین روز جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازند.

گلریز زربخش نوازنده ویلن و عضو آنسامبل «نیواک» درباره حضورش در جشنواره موسیقی فجر گفت: در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر من در بخش استعدادهای درخشان حضور دارم. اجرای من شامل دو بخش است. ابتدا دونوازی ویلن و پیانو را دارم که کیمیا محمدی در کنار من پیانو می نوازد. در بخش بعدی در کنار خواهرم ژابیز زربخش به اجرای دونوازی ویلن و ویلنسل می پردازیم.

وی ادامه داد:‌ اجرای ما شامل سه قطعه برای پیانو و ویلن می شود که عبارتند از: پیترو لوکاتلی -سونات «درگورستان» برای ویلن و پیانو، موریس راول -راپسودی «تسیگان» برای ویلن و پیانو، رادیون شدرین - «به سبک آلبنیز» برای ویلن و پیانو.

زربخش که پايه‌گذار و عضو آنسامبل نیواک است، درباره اجرای مشترک با خواهرش گفت: در بخش پایانی اجرایمان به همراه خواهرم به روی صحنه می‌رویم و هشت قطعه برای ویلن و ویلنسل اثر راینهولد گلیر را می نوازیم.

گلریز زربخش با اشاره به سابقه حضورش در دوره‌های گذشته جشنواره موسیقی فجر گفت: در سال‌های گذشته من و خواهرم در کشور ارمنستان مشغول تحصیل در رشته موسیقی بودیم و امکان حضور در جشنواره موسیقی فجر را نداشتیم. اما در سال های 1375، 1377 و 1379 در جشنواره موسیقی فجر شرکت کردم و رتبه نخست را در نوازندگی ویلن کسب کردم. درسال 1387 نیز با آنسامبل نیواک در جشنواره حاضر بودیم که در بخش رقابتی توانستیم رتبه نخست و تنديس جشنواره را کسب کنیم.

این نوازنده ویلن درباره اهمیت اجرا در جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد:‌ جشنواره موسیقی فجر یک اتفاق بین‌المللی است و همین اهمیت جشنواره را نشان می‌دهد. مخاطب جشنواره موسیقی فجر با مخاطب کنسرت‌ها متفاوتند. کسانی که در اجراهای جشنواره به سالن می‌آیند از قشر وسیعتری از جامعه هستند و نگاه خاص‌تری به موسیقی دارند.

گلریز زربخش نوازندگی ویلن را ازکودکی تا پایان تحصیلات درهنرستان موسیقی نزد استاد ارسلان کامکار فرا گرفت و سپس مدارک ممتاز در رشته نوازندگي ويلن را ازکنسرواتواردولتی کمیتاس ایروان اخذ کرد. وی در این دوره تحصیلات خود را نزد پروفسور ویکتور خاچاطریان آغاز و به پایان رسانده و به اجرای رسیتال، دوئت، تریو و کوارتت‌های بسیاری پرداخته است.

وی در جشنواره بين المللي موسيقي فجر سال هاي1375، 1377 و 1379 موفق به کسب رتبه نخست در نوازندگي ويلن و درسال 1387 به عنوان پايه گذار وعضوآنسامبل نیواک موفق به دريافت رتبه نخست و تنديس جشنواره شد.  

گلریز زربخش در روز پنجشنبه 30 بهمن 1393 در ساعت 15 و در سالن رودکی به اجرای برنامه می‌پردازد.

علاقمندان مي‌توانند اخبار و عكس‌هاي مربوط به اين جشنواره را در سايت www.fajrmusicfestival.com  و يا در اينستاگرام جشنواره به نشاني fajrmusicfestival30 مشاهده كنند.

منبع : روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q