۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 02:01 ق.ظ

پنجاه و دومين اجرای اپرای حلاج بدون استفاده از سلبریتی‌ها

پنجاه و دومين اجرای اپرای حلاج بدون استفاده از سلبریتی‌ها
نوای فارس: پنجاه و دومين اجراي اپرای حلاج از اول مرداد ماه ۹۸ در محوطه حياط هنر مجموعه فرهنگی كاخ موزه نياوران در تهران  به روی صحنه خواهد رفت و پرواز همای قصد دارد در شب های یکماه به صورت پياپي اين اپرا را دوباره بدون استفاده از سلبريتی ها  به اجرا دربياورد.

پرواز همای آهنگساز، خواننده و بازيگر اپرای حلاج که درطى يك سال اين اپرا را در مجموعه فرهنگی كاخ موزه سعد آباد و تبريز و رشت و شيراز و تالار وحدت و سالن ايرانيان به روی صحنه اجرا برده است که درباره اين اجرا می گوید: تلاش ما بر این بود که مردادماه امسال مجددا اپرای حلاج را در كاخ موزه سعد آباد به روی صحنه ببریم اما به دلیل عدم همکاری مورد انتظار از اجرا در مجموعه سعدآباد منصرف شدیم و اپرا را در كاخ موزه نياوران اجرا خواهیم کرد.

او ادامه داد: امسال با هزینه و امكانات حرفه ایی بیشتر، مجددا اپرای حلاج را به روی صحنه خواهیم برد.

هماي اضافه كرد: تغییرات عمده این کنسرت بيشتر در بخش اجرا و فرم و حركات سماع و نمايشى همچنین استفاده از مدرن ترين سيستم ترى‌دى مپينگ (سه بُِعدی) و ساخت و چيدمان استیج و سکوهایی که برای مخاطبان تعبیه شده است خواهد بود.

چيدمانی مناسب و زيبا در نظر گرفته ایم که مخاطبان به خوبی بتوانند برنامه را مشاهده کنند. ما بدون استفاده از سلبریتی ها پنجاه و دو شب اپرای حلاج را به روی صحنه برده ايم و قرار است که برای ۳۰ شب دیگر نیز در نياوران در روى صحنه باشيم.

اين خواننده تاكيد كرد: این اجرا با دوازده نوازنده و يك همخوان و پانزده  بازيگر و سماع گر تكرار خواهد شد،

او درباره بازيگران اين اپرا هم گفت: خواننده و بازيگر نقش اول پرواز هماى و محمدحسین صفری نقش شبلى را ایفا خواهد كرد

اين آهنگساز درباره نحوه شكل گيري اين پروژه توضيح داد: سرگذشت غم انگيز حلاج روايت گر بخش مهمى از ساختار اجتماعى و تاريخى و فرهنگى ايران است كه پرداختن به اين سوژه برايم بيشتر از هر چيزي در دوره و روزگار امروز از اهميت برخوردار است.

اين هنرمند در پايان گفت: یقین دارم استقبال بینظیر مخاطبان تنها دلیلی است که باعث شده اجرای اپرای حلاج را مجددا به روی صحنه ببریم.

پاشا هنجنی، سعید فهیمی، محمود نوذری، مسلم علیپور، میلاد علیپور، فرشاد رستمى اسفندیار شاهمیر، حمیدرضا یوسفی، سعید بهرامی و سپيده ى ابراهيم نژاد نوازندگان این کنسرت خواهند بود و بهزاد جاودانفر نيز طراح حركات اين اپراست.

تهیه بلیت از هم اکنون در وبسایت شخصی همای وهمچنین سایت تیوال و اپلیکیشن آپ امکانپذیر می باشد.

این کنسرت به همت موسسه آوای هنر از یکم مرداد هر شب ساعت ٢١:٣٠ در كاخ موزه نياوران برگزار خواهد شد.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q