۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 07:22 ق.ظ

چرا کنسرت سیروان خسروی لغو شد؟

چرا کنسرت سیروان خسروی لغو شد؟

نوای فارس-از میانه سال 93 شاهد لغو شدن اجراها به بهانه های مختلفی بودیم. کنسرت هایی که تمام مجوز های لازم را از دفتر موسیقی وزارت ارشاد اخذ کرده بودند، اداره اماکن نیروی انتظامی مجوزهایش را صادر کرده بودند اما در آخر به دلایل نامعلوم این کنسرت ها برگزار نشد و شاید هم نیروهای خود سر مانع برگزاری این کنسرت ها شده اند.

گروه سیروان خسروی ابتدا قرار بود روزهای 17 و 18 دی ماه در بوشهر اجرایی داشته باشند  پس از صدور مجوز و اعلام بلیط فروشی این کنسرت در عرض 4 ساعت تمام بلیط هایش فروخته شد. که در تاریخ کنسرت های بوشهر بی سابقه بوده است. به دلیل تجمع عده ای از مردم جلوی استانداری این شهر نسبت به برگزاری کنسرت لیان و اتفاقاتش ارشاد بوشهر تصمیم گرفت که در روز های 18 و 19 بهمن برگزار شود که نیروی انتظامی این شهر با برگزاری در این تاریخ ها مخالفت کرد و قرار شد در تاریخ 23 و 24 بهمن و در غالب جشنواره موسیقی فجر این کنسرت برگزار شود. سیروان خسروی کنسرت 23 بهمن خود را که قرار بود در شهر رامسر برگزار شود و مجوزهایش در اداره ارشاد مازندران موجود است را لغو کرد که در بوشهر بتواند کنسرت برگزار کند. اداره ارشاد اعلام کرد اولویت با کنسرتی است که بلیط فروشی آن انجام شده و باید در شهر بوشهر کنسرت اجرا شود. اما باز هم با مخالفت نیروی انتظامی این کنسرت لغو شد تا در روز های 9 و 10 اسفند و در سالن دیگری که باز هم زیر نظر وزارت ارشاد است، سیروان خسروی کنسرت برگزار کند.

این بار مرکز موسیقی بوشهر و تهران اصرار به برگزاری این کنسرت داشتند و آن ها اعلام کردند مردمی که بلیط خریداری کرده اند باید از کنسرت لذت ببرند و تمام مسئولیت های برگزاری این کنسرت را برعهده گرفتند.

48 ساعت قبل از اجرا تمام مجوز ها صادر شد و به تهیه کننده و گروه ابلاغ شد که کنسرت را برگزار کنند. گروه به دلیل نبودن پرواز، ابتدا هوایی به شیراز رفته و سپس زمینی به بوشهر رفتند و 10 ساعت در راه بودند و با تمام خستگی به سالن کنسرت رفتند و ساندچک را انجام دادند. قبل از ورود مردم به سالن، نیروی انتظامی این کنسرت را لغو کرده و به مدیر گروه اعلام کرده است که اگر اعضای گروه را به هتل انتقال ندهد، بازداشت می شود.

مجوز های این کنسرت به طور کامل صادر شده بود تا گروه با وجود نبود پرواز با مشقت فراوان به این شهر برسند. ساندچک انجام شده و در لحظه ورود مردم این کنسرت در کمال ناباوری لغو شد. مردمی که بلیط های این کنسرت را خریداری کرده بودند و مشتاقانه به محل برگزار کنسرت آمده بودند، با تابلویی رو به روی شدند که روی آن نوشته شده بود «کنسرت سیروان خسروی لغو است» و با افسوس و ناراحتی محل را ترک کردند. نوازندگان و شخص سیروان خسروی فقط خستگی راه بر تنشان ماند و فردای آن روز باز هم بخاطر نبود پرواز زمینی به شیراز برگرشتند و با پرواز به تهران برگردند.

مدیر ارشاد بوشهر که اصرار به برگزاری این کنسرت داشت نیز در زمان رخ دادن این اتفاقات با خاموش کردن تلفن همراهش، جوابگوی تهیه کننده ای کنسرت نبود.

نکته ای که قابل تامل این است که مگر مجوز کنسرت از سمت دفتر موسیقی وزارت ارشاد صادر نشده بود؟

مگر دفتر موسیقی با در نظر گرفتن تمام شرایط مجوز کنسرت ها را صادر نمی کند؟

مگر نباید دستگاه های دیگر از مجوز وزارت ارشاد تبعیت کنند و تمام هماهنگی ها قبل از صادر شدن مجوز انجام شود.

پس چرا با این حجم از لغو کنسرت ها رو به رو هستیم.

مگر در این کنسرت ها قرا است چه اتفاقی رخ دهد که در لحظه آخر نیروی انتظامی این کنسرت ها را لغو می کند

تهیه کننده ای که برای بار سوم سعی در برگزاری کنسرت در شهرش دارد و تنها هدفش شاد بودن همشهریانش برای چند ساعت است، چرا در چند دقیقه بخش زیادی از سرمایه اش را باید از دست بدهد؟

این ها سوال هایی است که پیش می آید و کسی تا کنون جواب گوی آن نبوده است.

 

 

منبع : اختصاصی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q