۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 12:20 ب.ظ

به همت موسسه آوای مهرمیهن؛زانیار هوادارانش رادر ساری هیپنوتیزم کرد

زانیار هوادارانش  رادر ساری هیپنوتیزم کرد

نوای فارس- مجید احمدی نیا- موج کنسرت‌های پاپ نوروزی در غرب استان، به شرق هم رسید و سینما سپهر ساری، این بار میزبان زانیار خسروی و گروهش بود. اشتیاق و استقبال مردم را می‌شد در خیابان‌های اطراف سالن دید.

کنسرت زانیار خسروی – ساری – 31 فروردین 1394

پس از تست نهائی صدا و نور، اعضای گروه روی صحنه آمدند و در میان تشویق‌های مردم، مقدمه‌ «فکر بکر» را زدند و این زانیار بود که با هیجان روی صحنه دوید و شروع به خواندن کرد. انتظار تماشاگران اینجا تمام شد و هنرمند مورد علاقه‌شان را بالاخره دیدند.

پس از پایان فکر بکر، زانیار چند جمله‌ای با مردم حرف زد و گفت: خوشحالم که برای اولین بار در ساری، برنامه اجرا می کنم و امیدوارم این برنامه‌ها باز هم ادامه داشته باشد.

آهنگ «تو نباشی»، قطعه‌ بعدی بود که هیجان تماشاگران را چندبرابر کرد و پس از پایان آهنگ، با تشویق‌هایشان نشان دادند که چقدر به این قطعه، علاقه دارند.

«چشمهای رویائی» در میانه‌ کار نابینا شد و گویا مشکلی برای سیستم صوتی پیش آمده بود. در توقف چند دقیقه‌ای، مردم با بهت و تعجب همچنان به تشویق و فریاد زانیار دوستت دارم می‌پرداختند.

پس از تست صدای درامز، این گمان قطعی شد که مشکل مربوط به درامز می‌شد و ظاهراً مرتفع شد که زانیار گفت: مشکل برطرف شد و گیرنده‌ میکروفون سوخت! امیدوارم دیگر قطع نشود. اگر هم قطع شد، ده نفر ده نفر، این ردیف جلو می‌نشینیم و دور هم گیتار می‌زنیم و می‌خوانیم.

که این پیشنهادش با استقبال و خنده‌ مردم روبرو شد. فریادهای دوباره دوباره  هواداران زانیار، باعث شد آهنگ «چشمهای رویائی» دوباره اجرا شود.

پس از اتمام این آهنگ، تماشاگران با تشویق‌هایشان شاید می‌خواستند ناراحتی‌ خواننده محبوبشان از مشکل به وجود آمده را برطرف کنند.

«حس کمیاب» هم با همخوانی مخاطبان اجرا شد و در پایان، زانیار به شوخی از کم‌انرژی بودن ردیف‌های جلو گله کرد و گفت: کاش می شد کاری کرد که جای ردیف‌های عقب و جلو را با هم عوض کرد.

که این پیشنهادش هم مورد استقبال تماشاگران ردیف‌های عقبی قرار گرفت و با فریادهایشان، خواستار تعویض صندلی‌هایشان با ردیف‌های جلوئی بودند.

«دستی دستی» قطعه‌ بعدی بود که مردم را حسابی سر ذوق و هیجان آورد.

«امید دارم یه روز» و «هی تو» آهنگ‌های بعدی بودند. گرمای سالن یکی از مسائلی بود که موجب تعجب زانیار شده بود.

توجه دقیق زانیار خسروی به مخاطبانش بسیار جالب توجه بود. یک بار با تماشاگران بالکن، احوالپرسی کرد و بعد از آهنگ «هی تو»، کودک یک ساله‌ای را در میان جمعیت دید و گفت: بعداً که بزرگ شد، فیلم امشب را نشانش بدهید و بگوئید که دیدم‌اش.

زانیار برای پیدا کردن هواداران قدیمی‌ترش آنهائی را که از چهار، شش، نه و هفده سال پیش طرفدارش هستند و به آهنگ‌هایش گوش می‌کنند را به فریادکشیدن دعوت می‌کند که تشویق های مردم ، خود او را متعجب می‌کند و می‌گوید اصلاً هفده سال پیش را هم خودم به خاطر ندارم! پدر و مادرم هم آن موقع طرفدارم نبودند.

شوخی‌های زانیار، حضور در سالن را برای مردم، جذاب‌تر و هیجان آنها را بسیار بیشتر می‌کرد.

نوبت به قطعه‌ بعدی رسید که «طفره نرو» نام داشت و با تشویق‌ها و فریاد و شادی‌ بسیار تماشاگران، زانیار باز هم تعجب کرد و گفت: مثل اینکه واقعاً آهنگ‌های شاد دوست دارند.

زانیار خسروی با تشکر از نهادهای مرتبط با برگزاری کنسرت، ادامه داد: امیدواریم این برنامه‌ها و این حمایت‌ها کماکان ادامه داشته باشد.

«تو اگه بخوای» و «ریسک» دو آهنگ بعدی بودند که در ریسک، زانیار می‌خواست بخشی از آهنگ را با هوادارانش تمرین کند که بخوانند، اما غافلگیر شد و گفت: هر جای ایران که رفتیم، این قسمت را نمی‌توانستند بخوانند، و این اولین اجرائی هست که توانستیم درست بگوئیم و بدون اشکال بخوانیم.

زانیار خسروی «دو راهی» را خواند و این بار نوبت مردم بود که از او درخواست کنند! درخواست‌شان ربطی به موسیقی نداشت، هواداران زانیار، یک عکس سلفی را از او طلب کردند که توانستند او را راضی کنند، زانیار هم با عذرخواهی از مردم که آماده شدن مونوپاد، کمی طول می‌کشد، یک سلفی بدون مونوپاد با هوادارانش گرفت که بسیار آنها را خوشحال کرد.

«هیپنوتیزم» در تماشاچیان شور و شوق بیشتری به وجود آورد که با تشویق‌های بسیار، احساسات‌شان را بروز دادند.

آنتراکت، همزمان با اذان مغرب بود و بعد از بازگشت گروه به روی صحنه، آهنگ «بدون تو» بود که زانیار باز هم از مردم خواست تا با تمام انرژی بخشی از این آهنگ را بخوانند.

پایان برنامه، نوبت به آهنگ‌های درخواستی رسید که زانیار برای انتخاب از بین دو آهنگ «دستی دستی» و «طفره نرو»، هوادارانش را به تشویق فراخواند که با استقبال کم‌نظیر مردم، نتوانست انتخاب کند چرا که آنها هردو آهنگ را می‌خواستند ولی بالاخره زانیار طفره نرو را خواند. آهنگ پایانی هم تکرار قطعه‌«بدون تو» بود که با زانیار از مردم درخواست کرد که آنها بخوانند.

در این کنسرت، امین راد با درامز، محسن کامران جم با گیتار الکتریک، امید فرهودنیا با گیتار باس، شروین شهبازی با گیتار آکوستیک، و محمدرضا رهنما هم با کیبورد و پیانو، زانیار خسروی را همراهی کردند.

مسئولیت نور و صدا هم به عهده‌ مرتضی اسماعیلی و حامد عزیزی بود.

کنسرت زانیار خسروی، 31 فروردین 1394 در سینما سپهر ساری، در دو سانس، به همت موسسه‌ فرهنگی و هنری آوای مهرمیهن و همکاری شرکت فرهنگی-هنری سارو صدا به روی صحنه رفت.

 

حاشیه ها:

طبق معمول همه‌ کنسرت‌ها، تأخیر نیم ساعتی عادی بود و البته اواخر زمان انتظار بود که تماشاچیان با تشویق‌های متناوب خود از زانیار دعوت می‌کردند. هر از گاهی فریاد زانیار دوستت داریم از گوشه‌ای سالن شنیده می‌شد.

حضور چشمگیر قشر نوجوان از نکات قابل توجه در این کنسرت بود.

در همه‌ قطعات، هوادران، همصدا با زانیار، می‌‌خواندند که تعجب خود زانیار هم از این موضوع برانگیخته شد.

در ادامه عکس های هاله فتاحی از این کنسرت را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q