۱۴۰۳ بيست و نهم ارديبهشت - 05:51 ب.ظ

در شامگاه 21 اردیبهشت ماه دنگ شو در تالار وحدت از ابرها گذشت

دنگ شو در تالار وحدت از ابرها گذشت

نوای فارس-رعنا تقی زاده: گروه موسیقی دنگ شو برای بار دوم در شامگاه 21 اردیبهشت ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

این کنسرت با هنرنمایی طاها پارسا نوازنده ساکسیفون و خواننده گروه و قطعه «ابرها در گذرند»، آغاز شد و دیگر اعضای گروه با گیتار بیس؛ درامز، تنبک و پیانو با او همراه شدند.

در این قطعه با مکثی کوتاه و تشویق مخاطبان، سعید آتانی به آوازخوانی پرداخت.

بعد از این قطعه،  طاها شجاع نوری سخنانی را عنوان کرد و گفت:ما را به بهشت خودتان دعوت کردید. قبول کنید که ما از دیدن شما، از بودن شما،از فریادهای شما و از دست زدنهای شما لذت می بریم ولی سیر نمی شویم به این دلیل که من شنیده ام بهشت جایی است که آدم لذت می برد.

این صحبتهای اوهمراه شد با تشویق مردم و قطعه بعدی «چه خواهد بودن» که با همراهی و استقبال مردم مواجه شد.

در ادامه ،خوانندگان اپرا به همراه ماکان خوی نژاد؛ نوازنده ویولن سل وارد سن شدند تا گروه تکمیل شود و در این لحظه آهنگ «یار بیگانه نواز» از آلبوم «اتاق گوشواره»اجرا شد.

بعد از به پایان رسیدن قطعه «یار بیگانه نواز»، شجاع نوری  از نگار خارکن نوازنده کمانچه دعوت کرد به روی سن بیاید و به گروه بپیوندد.  او اجرای خود را به صورت تکنوازی آغاز کرد و قطعه «حلوا» با ریتمی تند و ضربی توسط این گروه اجرا شد. نگار خارکن پس از کمانچه نوازی با تشویق و کف زدن های مخاطبان از سن خارج شد.

قطعه های بعدی گرم بخند، آهسته تر و آسه آسه بودند که هیجان تماشاگران را بیشتر کردند که پس از پایان قطعات با تشویق هایشان نشان دادند که به چه میزان به این قطعات علاقه دارند.

بعد از تشویق طاها پارسا افزود که ریتم 6 و 8 را برای ایران افراد دیگر نمی توانند به این صورت اجرا کنند.

وی پس از صحبت با هواداران از سن خارج شد و سعید آتایی آهنگ «طاقت ندارم»را به تنهایی اجرا کرد.

در ادامه و پس از اجرای بی نظیر سعید آتایی طاها پارسا مجددا به روی سن بازگشت و سعید آتای و الهه زارع نژاد ( همخوان گروه) که در سالن حضور داشتند را معرفی کرد.

قطعه «ماهی ما» به زبان فارسی و آذری آهنگ بعدی بود که اجرا شد و در میانه قطعه،  اسحاق چگینی(نی نواز) وارد سن شد و با گروه همراهی کرد .

پس از ورود «اسحاق چگینی»، و اجرای یک قطعه بی کلام توسط او، طاها پارسا با کنایه گفت:«دوست خبرنگاری که نوشته بودید این قطعه برای یانی است، خیر این قطعه برای خودمان است. هر قطعه ای که هفت هشتم باشد برای یانی نیست. ایشان هم «پاشا هنجنی» نیست و اسحاق چگینی است. در ادامه قطعه «آتش و باد» اجرا شد و همخوان های خانم برای قطعات بعدی به روی سن بازگشتند.

پس از تکنوازی اسحاق چگینی قطعه دیگری اجرا شد و طاها پارسا این قطعه را به  مهیار علی زاده (آهنگ ساز) تقدیم کرد و در آخر طاها از صدابرداران آقای مقدم و خوش دست تشکر کرد.

در ادامه طاها پارسا گفت: به خاطر کلمه بهاری که در قطعه بعدی هست ابراز خوشحالی می کنم از حضور بهاره رهنما ( همراه با تشویق حاضرین ) و قطعه «شاهد بهار» اجرا شد. پس از این قطعه صبا صمیمی ، آناهیتا دُری و فائزه ستاری همخوان های دیگر گروه معرفی شدند و سپس پس از تشویق از سن خارج شدند.

طاها بچه های گروه «درون» را روی سن دعوت کرد. اعضای درون یک گروه تئاتر و موسیقی اند و در بعضی از قطعات دنگ شو را همراهی می کنند.

با گروه «درون» قطعه  «دنگ شو» اجرا شد.

صبا صمیمی در میان صحبتهایش به مردم گفت: اگر شما هم لحظات خوبی را با دنگ شو داشتید و دارید,2 برادر را تشویق کنید که این جمله او با استقبال زیادی مواجه شد.

این کنسرت در نهایت با قطعه «کمی آهسته تر»کنسرت به پایان رسید.

 اعضای دنگ شو پس از این برنامه برای  اجرای زنده راهی شهر رشت شدند و سومین شب کنسرتشان در تهران  روز 28 اردیبهشت برگزار می شود.

در ادامه عکس های نیلوفر مزارعه از این کنسرت را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q