۱۴۰۲ چهاردهم اسفند - 06:35 ب.ظ

اولین ضبط حرفه ای ارکستر سمفونیک تهران

اولین ضبط حرفه ای ارکستر سمفونیک تهران

نوای فارس-رهبر ارکستر سمفونیک تهران گفت: ارکستر سمفونیک تهران در تالار رودکی شروع به ضبط سمفونی 9 دوژاک کرده تا برای ارائه به محافل مختلف بین المللی آماده باشد.
علی رهبری مدیر  هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران گفت: از این هفته اتفاقی در ارکستر می افتد که در تاریخ موسیقی ارکستر سمفونیک تهران بی سابقه و برای اولین بار است.
وی ادامه داد: این روزها به دلایل مختلف که مهمترینش وجود رئیس جمهور و آمدن من به ایران است همه چیز دست به دست هم داده تا کشورهای مختلف علاقه مند شوند ارکستر سمفونیک ما را گوش کنند که مهمترین آن موسسه ناکسوس آلمان است که من در آن موسسه بیش از 250 آلبوم رهبری کردم، به همین خاطر علاقه مند شده اند که با من و ارکستر سمفونیک تهران همکاری نزدیک داشته باشند.
رهبری تصریح کرد: متاسفانه ارکستر سمفونیک تهران حتی یک ضبط استودیویی     حرفه ای برای عرضه نداشت به همین دلیل دو روز پیش در تالار رودکی شروع به ضبط سمفونی 9 دوژاک کردیم تا برای ارائه به محافل مختلف بین المللی آماده کنیم.
وی افزود: این ضبط که تا به حال با موفقیت بسیار زیاد انجام شده و فردا به اتمام خواهد رسید. این کار تاریخی به اینجا تمام نخواهد شد و از ماه مهر تصمیم به شروع ضبط آثار آهنگسازان ایرانی داریم.
وی عنوان کرد: آرزوی من شخصا از 40 سال پیش این بوده که قطعات با ارزش آهنگسازان ایرانی را به بازار بین المللی عرضه کنم. 35 سال پیش در شهر نورنبرگ آلمان با 6 آهنگساز ایرانی آن را شروع کردم و تا کنون تنها آثاری هستند که در سراسر جهان پخش شدند ولی حالا تصمیم دارم این کار را به طور مرتب بار ارکستر خودمان انجام بدهم.
رهبری در انتها خاطر نشان کرد: به زودی شورایی حتی المقدور بی طرف تشکیل خواهیم داد تا قطعات تمام آهنگسازان ایرانی چه جوان، چه پیشکسوت و چه گمنام جلوی ارکستر سمفونیک تهران به صورت قرعه کشی بدون توجه به سن، نام و رزومه انتخاب کنیم و شماره گذاری کنیم و این شماره ها را نه تنها در کنسرت ها اجرا کرده بلکه به صورت حرفه ای استودیویی ضبط کنیم.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q