۱۴۰۳ بيست و پنجم فروردين - 12:11 ب.ظ

توسط گروه تبری ؛موسیقی شاد مازندران در تالار وحدت طنین انداز می شود

موسیقی شاد مازندران در تالار وحدت طنین انداز می شود

نوای فارس-گروه موسیقی تبری به سرپرستی سیدجلال محمدی و با صدای عباد محمدی که موسیقی سریال پایتخت از کارهای ویژه آنهاست طی دو شب موسیقی شاد مازندران را به تالار وحدت می آورند.

به گزارش نوای فارس ، این کنسرت که نوسط موسسه فرهنگی هنری فروغ فلق برگزار می شود موسیقی‌های شرق، مرکز و غرب مازندارن با نگاهی پژوهشی و البته با بهره‌گیری از موسیقی‌های شاد مازندران اجرا می شود تا مردم ضمن لذت بردن از اجراها با این نوع موسیقی نیز بیشتر آشنا شوند.

از دیگر برنامه های این کنسرت می توان به اجرای موسیقی کار در مراحل سه‌گانه کاشت، داشت و برداشت، موسیقی ورزشی خطه مازندران و موسیقی میدانی یا حرکتی با آیین‌های خاص و با استفاده از سازهای نقاره، دهل، دف و دایره اشاره کرد و همچنین قرار است این بار در خصوص محیط زیست و در اعتراض به کشتار بی‌رویه پرنده تیرنگ (قرقاول) نیز قطعاتی تقدیم مخاطبان گردد.

در بخشی دیگر از این کنسرت قطعه‌ای در مدح حضرت محمد(ص)، موسیقی سریال پایتخت و موسیقی شاد عروسی‌های مازندران تحت عنوان لاک سری اجرا می شود.

گروه موسیقی تبری را برادران و خواهران محمدی و چند هنرمند دیگر از استان مازندران تشکیل می‌دهند و در این اجرا محمدرضا اسحاقی (خواننده)، سیدعباد محمدی (خواننده و نوازنده له له وا، سرنا، قره نی)، سید حمزه محمدی (کمانچه)، سید محمدرضا محمدی (دسرکوتن)، سید نرگس محمدی (دوتار و کوبه‌ای)، سید جمیله محمدی (دف)، سید جابر محمدی (دایره)، حاجی سبحان چوپانی (له له وا)، محمد ابراهیم نژاد (کمانچه باس) و رضا یوسفیان (عود) ، سیدجلال محمدی را بعنوان سرپرست گروه، آهنگساز و نوازنده دوتار همراهی می کنند.

کنسرت گروه موسیقی تبری 29 و 30 خردادماه ، ساعت 21:30 در تالار وحدت اجرا می شود و علاقمندان جهت تهیه بلیت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q