۱۴۰۳ سي خرداد - 02:31 ب.ظ

از طريق سايت هاى بين المللى فروش موسيقى در دنيا:آلبوم «در سوگ خاطرات از دست رفته» منتشر می شود

آلبوم «در سوگ خاطرات از دست رفته» منتشر می شود

نوای فارس - پریا حیرتی: «امیر عظیمی» نوازنده، آهنگساز، تنظیم کننده و به تازگی تهیه کننده موسیقی که پیش از این  نیز آثار درخشانی را از وی در موسیقی پاپ شنیده بودیم و بارها هنر خود را به عنوان نوازنده ویلون در ارکستر های بزرگ به نمایش گذاشته، این بار با انتشار آلبوم «در سوگ خاطرات از دست رفته» قدم بزرگی برداشته است. به همین بهانه گفت و گویی با او داشتیم.

- چرا به فکر تولید این آلبوم افتادید؟
من همیشه اعتقاد دارم که موسیقی بی کلام حرف های بسیاری برای گفتن دارد. برای گوش مخاطبان خود ارزش قایل هستم. البته در کارهای پاپ هم که انجام داده ام همیشه ژانر مشخص داشتم و تاثیر مثبت اين سبک را دیده ام.

- 3 قطعه در آلبوم شما دکلمه دارد، دلیل این انتخاب چیست؟
واقعیت را بخواهید اگر از دید یک سری از آدم ها نگاه کنید این یک کار تبلیغاتی به حساب می آید. اما مهتاب نصیرپور، اشکان خطیبی و مهدی پاکدل که در این البوم دکلمه کردند همگی از هنرمندان درجه یک هستند و دلی وارد این آلبوم شدند. بقیه نوازندگان هم همین طور. دلیل حضور این هنرمندان هم, شعر های کوتاهی بود که محبوب ترین شعر های زندگی من هستند و دوست داشتم در آلبومی که نوستالوژی نوجوانی و جوانیم بود حضور داشته باشند. شاید از دور بگویند موسیقی حرف خود را می زند اما می خواستم یادگاری از جوانی ام باقی بماند.

- این آلبوم چند قطعه دارد؟
8 قطعه، 3 قطعه خودم به عنوان سولیست پیانو هستم. 5 قطعه هم به صورت ارکسترال تنظیم شده است. اميد حاجيلى، شهرام ركوعى، هومن نامدارى، بابك صفرنژاد و سامان هادى، دیگر سولیست های این آلبوم هستند.

- 3 ماه پیش ویدیو یکی از قطعات این آلبوم با نام «زندگی من» منتشر شد، از بازتاب آن ویدیو راضی بودید؟
متاسفانه ویدیو در ایران یا باید از طریق تلویزیون پخش شود یا ماهواره تا همه ببینند. ویدیو من فقط پخش اینترنتی داشت. می خواستم واکنش مخاطبان را ببینم که دیدم. اکثر موزیسین ها راضی بودند. مثبت و تاثیر گذار بود. از » سپهرداد یمینی » کارگردان این کار و تیم هنری اش تشکر فراوان دارم. من تا روز تصویر برداری از ایده این ویدئو خبر نداشتم, روز تصویربرداری به من گفت این کار را انجام دهیم, نتیجه خوبی خواهیم گرفت و البته همینطور هم شد.

- این آلبوم سود مالی هم دارد؟
فراموش کنيدو لبخند بزنيد...

- شما روند انتشار این چنین آلبوم ها را در ایران چگونه ارزیابی می کنید؟
نسبت به قبل خیلی بهتر شده است .طرز فکر ها تغییر کرده است. موسیقی پاپ رو به تکرار و درجه خلاقیت هنرمندانمان رو به افول است. در ژانر های دیگر موسیقی هم متخصص کم داریم. آن هایی هم که هستند بعد از 2-3 آلبوم به تکرار می رسند. انتشار این مدل آلبوم ها اتفاق بسیار خوبی است اما بهتر است موزیسین هایی که کارشان خوب است به جای این که بیرون گود بشینند و نقد کنند، خودشان کار کنند تا تعداد هنرمندان واقعی معلوم شود. آن موقع جامعه موسیقی غربال می شود. کسانى که کارشان خوب است و حرفى برای گفتن دارند از افرادی که بر حسب اتفاق وشانس خوب بر سر زبان ها افتاده اند جدا مى شوند.

 - به فکر انتشار آلبوم بین المللی هم هستید؟
این آلبوم هم زمان با پخش در ایران از طریق آیتیونز، اسپاتیفای و اپل موزیک و ...در سراسر دنیا پخش می شود. مجوزهای آن اخذ شده و تمام مراحل قانونی اش نيز انجام شده است.

- قصد دارید برای این آلبوم کنسرت برگزار کنید ؟
به هیچ عنوان به این موضوع فکر نکردم. دغدغه من برگزاری کنسرت و کسب درآمد نیست.

- برنامه تان برای آینده...
3 آلبوم در انتظارانتشار دارم. آلبوم سیامک عباسی با نام «خاطرات متروک» که چندی پیش کتاب آن منتشر شد .2 آلبوم هم برای خودم در نظر دارم که ملودی هایش ساخته شده و هر زمان توان مالی اش را پیدا کنم و یا اسپانسری باشد که روال کاری من را درک کند حتما منتشر می کنم. در چند پروژه پاپ هم همکاری دارم.

حرف آخر
از اشکان خطیبی به عنوان تهیه کننده تشکر می کنم. اشکان در تمام مراحل کار صمیمانه همکاری کرد.

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q