۱۴۰۳ اول تير - 02:24 ب.ظ

23مردادماه در فرهنگسرای نیاوران مجموعه آثار پیانو اثر لوریس چکناوریان رونمایی می شود

مجموعه آثار پیانو اثر لوریس چکناوریان رونمایی می شود

نوای فارس-مجموعه آثار پیانو اثر لوریس چکناوریان حاصل بیش از 50 سال  آهنگسازی این هنرمند 23مردادماه در فرهنگسرای نیاوران رونمایی می شود.

مجموعه آثار پیانو به آهنگسازی لوریس چکناوریان روز جمعه 23مردادماه ساعت 18 در فرهنگسرای نیاوران رونمایی می شود.

لوریس چکناوریان(آهنگساز و رهبر ارکستر) در خصوص قطعات آلبوم مجموعه آثار پیانو گفت: من از نوجوانی شروع به نوشتن آثار برای پیانو کردم ولی آثاری که در این آلبوم ارائه می شود مربوط به دوران تحصیلی ام در وین و پس از آن است.

وی افزود: قطعات سوناتین 1 و 2، دنس های فنتستیک را در دوران تحصیل نوشتم و دوبلینگر ناشر معروف اتریش آن را به چاپ رساندند و در تمام دنیا هم پخش شد. این آثار برای اولین بار توسط دوستم زنده یاد وینفرید واندن هوفه (نوازنده پیانو) در رادیو اروپای دیگر و رادیو وین اجرا وضبط شد. همچنین ایشان برخی از آثارم را از جمله کنسرتوی پیانوی مرا با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری زنده یاد حشمت سنجری نیز اجرا کردند.

این آهنگساز درباره سابقه اجرای آثار پیانوی خود گفت: کنسرتی مخصوص کار های من برای اولین بار در شهرهای اتریش از جمله وین و گراد اجرا شد و آثار پیانوی من هم آنجا ارائه گردید. همچنین قطعه دنس های فنتستیک را که برای پیانوی سلو نوشته بودم نیز برای سه پیانو و ساز های ضربی تنظیم کردم.

چکناوریان درباره آلبوم مجموعه آثار پیانو  گفت: این مجموعه آثار شامل دو dvd است که یکی مربوط به سلوی پیانو و آثاری است که در طول بیش از پنجاه سال برای پیانو نوشتم  و یک dvd هم مربوط به اثر پیانو برای نوجوانان است که به پیشنهاد استادم آقای کارل ارف روی آهنگ های ایرانی ارمنی نوشته شد. که تقریبا صد اثر بود که توسط ناشر آلمانی به چاپ رسید ولی چون می خواستم همه آثار یکجا جمع شود این آثار را از ناشران مختلف پس گرفتم.

وی افزود: این مجموعه حدود دو سال قبل توسط آرتور آوانسوو اجرا و ضبط گردیده و شامل صوت، تصویر و یک فایل پی دی اف است که علاقمندان می توانند آن را پرینت بگیرند و برای اولین بار در ایران منتشر می شود.

مجموعه آثار پیانو به آهنگسازی لوریس چکناوریان توسط حمیداسفندیاری با همکاری نشر نوفه منتشر شده و مراسم رونمایی آن  روزجمعه 23 مردادماه ساعت 18 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود و ورود برای عموم علاقمندان آزاد است.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q