۱۳۹۹ پنجم خرداد - 02:44 ق.ظ

با حضور اهالی هنر و رسانهدرشعله با تورقصان رونمایی شد

درشعله با تورقصان رونمایی شد

نوای فارس - پریا حیرتی: شنبه 24 مرداد ماه، شهر کتاب فرشته میزبان اهالی رسانه و عوامل آلبوم «در شعله با تو رقصان» بود. اهالی رسانه و هنر به منظور رونمایی از این آلبوم دور هم جمع شده بودند.
 
«محمدحسین توتونچیان»، مدیرعامل شرکت ققنوس صحبت هایش را این گونه آغاز کرد: این افتخار را دارم که در کنار آقای «مهیار علیزاده» عزیز باشم. آلبوم خوب «حریق خزان» به آهنگسازی ایشان بوده و آلبوم دیگری هم از ساخته‌های ایشان با حضور دو چهره سر شناش به زودی روانه بازار خواهد شد. جناب آقای «صابر ابر»، افتخار دیگری است که در این مجموعه حضور دارند. سرکار خانم «پانته‌آ پناهی‌ها» هم به مجموعه ما افتخار دادند و در این اثر حضور داشتند. دوستان هنرمند و توانایی هم در این اثر هنرنمایی کردند و ما در خدمت آنها هستیم. «در شعله با تو رقصان» امروز هم زمان با این رونمایی منتشر می شود که موسسه ققنوس با همکاری آقای «حمید اسفندیاری» تولید کرده‌ است.
« مهیار علیزاده » آهنگساز این آلبوم گفت: در نشست خبری کنسرت این آلبوم صحبت هایی را بیان کردم. برخی از دوستان این اجرا را با پرفورمنس اشتباه گرفته بودند. من اعلام کردم که این کار پرفورمنس نیست و کنسرت است و در آینده به شکل پرفورمنس به آن نگاه خواهیم کرد. قرار بود که در این پروژه هم پرفورمنس داشته باشیم ولی به دلیل زمان کم و شرایط مجوز و سختی‌های دیگر که نیازی به ذکر آن نیست، پروژه شکل دیگری به خود گرفت.
علیزاده در ادامه گفت: این مجموعه که امروز شما می‌شنوید، نیمی از همان کنسرت است که پیش از کنسرت در استودیو «کنگان پارسه» ضبط شد. این پروژه بدون همدلی دوستان شکل نمی‌گرفت و شروع نمی‌شد. از جمله آقای توتونچیان و صابر ابر عزیز که انرژی زیادی هم به من داد. پانته‌آ پناهی‌ها هم کسی است که نمونه آن در عرصه بازیگری و سینما کم پیدا می‌شود.

پانته‌آ پناهی‌ها یکی دیگر از عوامل تولید آلبوم در شعله با تو رقصان بود که با حاضرین سخن گفت:«این آلبوم برای من اتفاق تازه و تجربه جدیدی بود و امیدوارم که ادامه داشته باشد و به ثمر بنشیند و دوست داشته باشید.»

صابر ابر که در این آلبوم به عنوان یکی از دکلمه کنندگان حضور دارد گفت: زمانی که پیشنهاد این کار مطرح شد و روزهای ضبط را داشتیم، مثل همه لحظات زندگی‌ خودم که وقتی کاری را انجام می‌دهم به غیر از دوستانم که همیشه کنارم هستند به دوستان دورم یعنی شما که همیشه حضور دارید، سعی کردم اتفاق درستی را رقم بزنم و تمام تبعاتش را بپذیرم. من بهترین انتخاب را انجام دادم. برای من و پانته‌آ پناهی‌ها این یک تجربه جذاب و شگفت انگیز بود.. فقط یک نکته مهم را باید یادآوری کنم. اگر عاشق نشدید با این آلبوم عاشق شوید. اگر عاشق هستید که خیلی عشق کنید.
بعد از پخش قسمت هایی از این آلبوم نوبت به پرسش و پاسخ رسید.

محمدحسین توتونچیان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر دلایل سرمایه‌گذاری روی آثاری این چنینی که مخاطب خاص دارد و شاید عام حوصله شنیدن چنین آثاری را ندارند، گفت: سیاست کاری مجموعه ققنوس همیشه بر این اساس بوده است. فروردین ماه آلبوم «دستان» با صدای آقای «سالار عقیلی» را منتشر کردیم و آلبوم ما هم «باده تویی» اثر استاد «حسین علیزاده» بود. موانعی نظیر همخوانی خانم و صدای بلندتر خانم در برخی موارد را پیش پای ما گذاشته‌اند و در صورت برطرف شدن این موانع، آلبوم «عشقیم گل» استاد حسین علیزاده با خوانندگی آقای «محمد معتمدی» را خواهیم داشت. آقای «اردوان کامکار» تصمیم گرفته بود که دوازده سال با هیچ شرکتی کار نکند و آلبومی نداشته باشد. خدا را شکر این افتخار نصیب ما شد که بتوانیم ایشان را به تولید و انتشار برگردانیم و اثرشان را منتشر کنیم. ما اینطور به جامعه نگاه می‌کنیم و اعتقاد داریم که اگر دوستانی دارند در زمینه دیگری از موسیقی کار می‌کنند، یک وظیفه مضاعفی را هم بر عهده داریم. خدا را شکر گوش موسیقایی خوب هم در جامعه داریم که حمایت خوبی هم انجام می‌دهند.

دو بازیگر سینما در پاسخ به این سوال که آیا ترسی نداشته اند که مخطبان سینمایی خود را از دست بدهند، چنین پاسخ دادند
صابر ابر: به نظر من یک اثر، خودش را تعریف می‌کند و از خودش دفاع می‌کند یا پس می‌کشد. پیشنهادات زیادی درباره این موضوع وجود داشته و خیلی دقت کردم که با چه کسانی این کار را انجام دهم. من سعی کردم بهترینها را انتخاب کنم و کنار بهترینها باشم. به همین دلیل هیچگونه اضطرابی نداشتم زیرا من بلد این کار نبودم. من از کسانی که بلد این کار بودند درخواست راهنمایی داشتم و اینکه اشتباهاتم را بگویند. هر کسی که فکر کند خیلی خوب است، همان روز شروع بد شدنش است. در سینما و هر حوزه دیگر هنر چنین نظری دارم. به هرحال انتخاب حوزه موسیقی هم تجربه‌ای پر از جذابیت داشت.

پانته‌آ پناهی‌ها : مخاطب خاص من در تئاتر بیشتر و در حوزه سینما کمتر است و راجع به آنها نمی‌توانم صحبت کنم.


به دلیل اینکه با یک اثر، دلی برخورد می‌کنم همانطور هم با آن رفتار می‌کنم. مهمترین نکته این است که آثار به دل آدم‌ها بنشیند. امیدوارم بنشیند و در این پروژه یک مساله دیگر هم به من توان می‌داد. آن هم دیدن خانم‌ها روی صحنه بود که صدای آنها نباید شنیده شود ولی هستند. خانم‌ها و آقایان حاضر در این اثر به من انرژی می‌دادند و من هم سعی کردم همان انرژی را منتقل کنم.

در میانه جلسه سوال حاشیه سازی توسط یکی از خبرنگاران پرسیده شد که واکنش های خوبی از طرف عوامل نداشت.
- در زمان اجرای این آلبوم روی صحنه موسیقی و کلام هماهنگی نداشتند، دلیل این موضوع چه چیز بود؟
مهیار علیزاده: تمام جمعی که اینجا هستند به هر شکل برای هنر زحمت می‌کشند. یکی نقد می‌کند، دیگری می‌نویسد، یکی بازی می‌کند و دیگری می‌سازد. طی این چند سال اخیر دیده‌ام که بچه‌های موسیقی فقط همدیگر را می‌زنند و فکر می‌کنم باید هنرمندان و اصحاب رسانه هنر بیشتر مراقب همدیگر باشند ولی نمی‌گویم که نقد نکنیم. من فردای آن اجرا در صفحه اینستاگرام خودم رسما نوشتم این اجرا به شکل یک کودکی بود که دستش را گرفتم زمین نخورد. ببینید تا بچه به دنیا نیاید بزرگ نمی‌شود و نمی‌توان او را تربیت کرد. من بیشتر روی آلبوم کنترل داشتم و در بحث کنسرت عواملی باعث شد که به آن استانداردهایی که مد نظر داشتیم نرسیم. قطعا اگر شما به عنوان اصحاب رسانه و سایر اهالی هنر حمایت کنید، این پروژه‌ها شکل می‌گیرند و ده سال بعد می‌توانیم پروژه‌ای داشته باشیم که از آن بتوان کاملا دفاع کرد. من به شخصه این پروژه را در اول راه می‌بینم. اگر حمایت باشد این پروژه را زمین نمی‌گذارم و سایر دوستان هم همین تصمیم را دارند. زیرا ما نمی‌توانیم برای سالهای متوالی فقط سی دی با صدای خواننده منتشر کنیم.

علیزاده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگار مبنی بر این که بهتر نبود این آلبوم قبل از کنسرت رونمایی می شد گفت: قطعا بهتر بود اما موانع زیادی پیش روی ما بود. قرار بود که این آلبوم در شب کنسرت رونمایی شود. اگر حمایت های آقای توتونچیان نبود شاید امروز هم منتشر نمی شد. چون من نیمی از سال را در ایران نیستم.
 
این نشست خبری با عکس های یادگاری مخاطبان و امضا آلبوم به پایان رسید.

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q