۱۴۰۳ سي خرداد - 01:48 ب.ظ

«به سکوت می رسم» با «شارمین حیدر خان»

«به سکوت می رسم» با «شارمین حیدر خان»

نوای فارس – پریا حیرتی: «شارمین حیدر خان» جوان با استعداد و خوش آتیه ای است که توانسته در زمان کوتاهی به اقبال  نسبی خوبی  از طرف مخاطبان موسیقی دست پیدا کند. انتشار جدیدترین  قطعه موسیقایی او با نام «به سکوت می رسم» بهانه خوبی بود تا با وی گفت و گو کنیم.

موسیقی را از چه زمانی شروع کردید؟
از 9 سالگی و با کیبورد، موسیقی آغاز کردم و بعد از آن نواختن پیانو، گیتار و ساز دهنی را نیز یاد گرفتم. سازی هم که به صورت تخصصی در دانشگاه آموختم، ویولن بود. در دوران سربازی هم، ترومپت را یاد گرفتم.

به غیر از آشنایی و یادگیری نواختن ساز های مختلف، در چه دوره هایی از موسیقی  آموزشی دیده اید؟
قبل از این که وارد دانشکده هنر بشوم، دوره های سولفژ را گذراندم. هارمونی، ساز شناسی و سبک شناسی را هم زیر نظر استاد «آستانه» یاد گرفتم.

از جه زمانی وارد بازار حرفه ای موسیقی شدید؟
سال 81  نگاهم به موسیقی جدی تر شد اما به دلیل پایین بودن سنم، وقتی برای دریافت مجوز ترانه هایی که قرار بود اجرا کنم، به ارشاد می رفتم، همه تعجب می کردند. این اتفاق باعث شد مدتی موسیقی در زندگی من کم رنگ تر شود. اما از سال 89 موسیقی را با قدرت و انرژی بیشتر شروع به کار کردم.

تا به حال چند قطعه از شما منتشر شده است؟
«رنگ چشات»، «رویای بیهوده»، «فراموشی» و «مهربون بمونی» با صدای من منتشر شده است. اما قطعات بسیاری هم برای دوستانم ساختم که خوب شنیده شده، اما متاسفانه به دلایلی نامی از من برده نشد.
 
با چه کسانی همکاری داشتید؟
با دکتر محمدرضا چراغعلی، بهزاد عباسی ، رضا شیری و هم چنین نوازندگان حرفه ای تا به حال همکاری داشتم.  میلاد اکبری، علی ایلیا، امین قباد و علی بحرینی هم افرادی هستند که در قطعات بعدی با آن ها همکاری خواهم داشت.  

چه برنامه ای برای آینده دارید؟
8 قطعه آماده انتشار دارم که تا به حال 4 قطعه از آن منتشر شده است. ضمن این که ساخت ملودی و تنظیم بیشتر قطعات با خودم بوده است. قصد دارم برای اخذ مجوز اولین آلبوم رسمی خودم نیز، اقدام کنم.

پس باید منتظر انتشار آلبوم تان باشیم؟
البته این اتفاق خیلی زود نخواهد افتاد. من به طور میانگین هر ماه یک قطعه را منتشر خواهم کرد. بعد از این که بازتاب مردم را دیدم به طور حتم جدی تر روی آلبوم تمرکز می کنم.  خدارا شکر تا به حال استقبال نسبی  خوبی هم از قطعاتی که  منتشر کردم شده است.  

به برگزاری کنسرت قبل از انتشار البوم فکر کردید؟
در سال های قبل چند اجرا داشته ام. به طور حتم تا قبل از پخش آلبوم اجراهایی به صورت ارگانی خواهم داشت

حرف آخر؟
امیدوارم تمام مردم به حق و حقوق یک دیگر احترام بگذارند. با هم مهربان تر باشیم. امیدوارم افراد به هر چه که دوست دارند برسند. از تمام کسانی که تا امروز در این مسیر من را حمایت کردند، کمال تشکر را دارم.

منبع : موسیقی فارس
این قطعه زیبا را در نوای فارس بشنوید و دانلود کنید دانلـــود
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q